Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 16:01
galerie vážná nehoda

Boj o každou minutu: V hořícím autě zůstal zaklíněný člověk!

Osobní automobil po sřetu s dalším vozem začal hořet
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Vážná nehoda zkomplikovala provoz na Svitavsku. Po čelním střetu se jedno auto přetočilo na střechu, ve druhém autě, které rychle začaly pohlcovat plameny, zůstal zaklíněný řidič. Hasičům se ho naštěstí podařilo dostat včas ven. Velmi netradiční vyprošťování zažili hasiči i o den dříve.

K nehodě dvou osobních vozů u Radiměře vyjížděly složky Integrovaného záchranného systému v 11:28. Při příjezdu hasičů na místo bylo jedno auto v plamenech, uvnitř navíc zůstal zaklíněný řidič.

 

"Hasiči ze zasaženého vozu Škoda Felicia museli vyprostit zaklíněnou osobu, která byla následně předána do péče zdravotníků," potvrdila zásah mluvčí hasičů Vendula Horáková. Hasiči se následně mohli pustit do boje s plameny, které Škodu Felicii téměř pohltily.

 

Druhé vozidlo Volkswagen Tiguan skončil po střetu na střeše. Silnice musela být po dobu zásahu zcela uzavřena. Převrácený Volkswagen odvezla odtahová služba, ohořelý vrak bude odstraněn až následně.

 

13

GALERIE: Automobil po nehodě pohltily plameny

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Osobní automobil po sřetu s dalším vozem začal hořet

Hodnocení:

 

"Na místo se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která zjistila, že plameny způsobily škodu za zhruba 15 tisíc korun a škoda způsobená dopravní nehodou je předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun," doplnila Horáková.

 

Velmi kuriózní vyprošťování zažili hasiči v neděli. Automobil v Lupenici vylétl ve večerních hodinách ze silnice, narazil do sloupu veřejného osvětlení a zůstal na něm viset.

 

15

GALERIE: Vůz zůstal po nehodě zaklíněný na sloupu veřejného osvětlení

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Vůz zůstal po nehodě zaklínený na sloupu

Hodnocení:

 

"Hasiči museli vozidlo na sloupu zajistit proti dalšímu pohybu, poškozený sloup provizorně přikryli a dokonce bylo nutné vypnout veřejné osvětlení v obci," uvedla tisková mluvčí Martina Götzová.

 

 

Na pomoc musel vyrazit speciální vyprošťovací automobil z rychnovské stanice. Po náročném sundávání auta museli hasiči navíc zajistit sloup. Zasahující jednotka ho pro jistotu uřízla. Na stanici se hasiči vrátili až po dlouhých hodinách.
 

klma TN.cz