Konflikt

Boj o KOULE! Ikea zavedla kuličky pro vegany a fandové masa se bojí

Zeleninové koule v IKEA
Zdroj: Getty Images, Facebook/ IKEA
Téma:

V posledních dnech na sociálních sítích vášnivě debatuje nespočet fanoušků obchodního řetězce Ikea. Vedle tradičních masových koulí se totiž ve svých jídelnách začaly nabízet i zeleninové. Příznivci švédského jídla se bojí, že masové kuličky postupně zmizí z pultů.

Nejznámější obchodní dům s nábytkem jde s dobou a snaží se svým zákazníkům nabízet trendy jídla. Někteří jsou nadšení, ale u jiných se s úspěchem nesetkali. "Více rostlinné stravy s menší zátěží pro životní prostředí. Rozšiřujeme naši vegetariánskou nabídku o novou variantu zeleninových kuliček s kari," píší na svém Facebooku.


Ne u všech se setkali s přívětivou reakcí. Fanoušky zřejmě ochromuje strach z toho, že o svoje masové koule přijdou. "Radši maso, nejsem králík," píše diskutér na sociální síti. "Já bych radši zpátky masové kuličky i s koníkem, ty mi chutnaly víc," naráží další na aféru, kdy byly v koulích nalezeny stopy koňského masa. Ty tam ale rozhodně neměly co dělat.


Zeleninová varianta pokrmu zjevně tolik nenadchla. "Občas mi přijde, že “kapustožrouti” mají jiné chuťové buňky, protože ty vegekoule se fakt podle mě nedají jíst," nebere si servítky fanoušek.

 


"Nám ty kuličky bohužel také nechutnají. Jsou takové suché a bez chuti, klasika je nejlepší," notuje mu jiný. Jsou tací, kteří nové kuličky úplně tak nezavrhují, ale mají jiné výhrady. "Kuličky jsou skvělé, ale ta omáčka a přílohy mi vůbec nechutnají," zní další komentář.


Snad se Ikee časem podaří získat zpět i zaryté masožrouty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIETA: Díky vegetariánské stravě Iva zhubla 24 kilo a má postavičku jako lusk!
Jak na lepší sex? Uberte maso, přidejte zeleninu

han TN.cz