Forejt vs. Nejedlý a Mynář

Boj o vliv: Kolem prezidenta zuří válka blízkých spolupracovníků!

Forejt a Mynář
Zdroj: TN.cz, ČTK
Vratislav Mynář a Jindřich Forejt

Mezi nejbližšími muži prezidenta Miloše Zemana zuří boj o to, kdo bude mít k hlavě státu blíže! Proti sobě stojí šéf hradního protokolu Jindřich Forejt na jedné straně a prezidentův poradce Martin Nejedlý společně s kancléřem Vratislavem Mynářem na druhé straně. S informací přišel deník MF Dnes.

V Kanceláři prezidenta republiky panují podle informací deníku MF Dnes napjaté vztahy. Přední představitelé prezidentské kanceláře spolu údajně nemluví a nespolupracují. Kvůli špatným vztahům pak dochází k přešlapům, například k pozdnímu příjezdu na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče.

 

To má být podle zdrojů z Hradu chyba šéfa protokolu Jindřicha Forejta. Stejně jako třeba zmatek ohledně vyznamenání Jiřího Bradyho. "Snaží se u prezidenta vytvořit dojem, že je nepostradatelný, takže si všechno stahuje pod sebe. Chová se přezíravě a arogantně, pak to dopadá, že se všechno řeší na poslední chvíli," prozradil MF Dnes zdroj z Kanceláře prezidenta republiky.

 

Forejt zastával svůj post už za prezidenta Václava Klause, s Milošem Zemanem si ale velmi rozumí a ten jej považuje za důležitou součást svého týmu. K velké nelibosti poradce Martina Nejedlého a kancléře Vratislava Mynáře, kteří se Zemanem prošli už prezidentskou kampaní.

 

 

Na Hradě se dokonce zrodil plán, jak se Forejta zbavit. Na jeho odbor přišla kontrola a jeho rivalové měli dokonce připravenou i náhradu. Forejt ale "atentát" ustát. Jeho protivníci tak doufají, že Forejt co nejdříve odejde do Vatikánu.

 

O místo velvyslance ve Vatikánu usiloval už když končilo 2. funkční období Václava Klause, Karel Schwarzenberg ale prodloužil mandát stávajícího velvyslance. Miloš Zeman už ale Forejta ve Vatikánu představil jako možného nového velvyslance, až jeho služby na Hradě nebude potřebovat.
 

vbo TN.cz