21 hříšníků

Boj s černými skládkami, ústečtí strážníci zapojili do akce fotopasti

Martin Kočárek
Martin Kočárek
10.6. 2020 21:19
Téma:

Ústečtí strážníci se pustili do boje s nelegálními skládkami. Po městě rozmístili fotopasti a během pár dnů přistihli 21 lidí, kteří teď mohou počítat s pokutou od přestupkové komise. Jedna skládka vyrostla i v nechvalně známé Matiční ulici, kde v 90. letech odděloval plot několik týdnů starousedlíky od nepřizpůsobivých spoluobčanů.

Čtyři plné kontejnery odpadu odvezli strážníci z opuštěného dvora v ústecké Matiční ulici. Místní si tam udělali vlastní skládku, která postupem času rostla a rostla.

 

"Neumíme si vysvětlit, proč to tam někdo vozí, v Ústí nad Labem máme sběrné dvory zadarmo, pak je bezpředmětné tu skládku zakládat," podivil se zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

 

Ulice proslula na konci devadesátých let, plot oddělující starousedlíky a neplatiče z ubytovny tam kvůli protestům vydržel jen krátce přes měsíc.

 

Celkem se našlo 21 hříšníků, kteří se nepotřebného starého nábytku, pneumatik a obyčejného odpadu zbavovali hned vedle hlavní silnice v ústecké části Brná. Všechny čeká pokuta.

 

 

"Máme 21 záběrů z fotopastí, máme osm nově vzniklých černých skládek za poslední měsíc a teď se chystáme do Mojžíře, kde nám vznikají skládky ze dne na den," sdělil primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

 

Největší černou skládkou ale prozatím zůstává vnitřní blok mezi domy ve Sklářské ulici. A to i přesto, že ho město na vlastní náklady dvakrát uklidilo. Místní tady hází odpadky rovnou z oken.

 

Loni odsud město odváželo odpadky přes půl roku a za jejich likvidaci zaplatilo 3 miliony korun.

TN.cz