Manuál pro zaměstnance

Bojíte se, že přijdete kvůli koronaviru o práci? Čtěte, na co máte nárok

Rouška v práci
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 30. 3. 2020
Téma:

Mnoho zaměstnanců se obává, že přijde kvůli epidemii koronaviru a s ní spojenými opatřeními o práci. Další lidé jsou v karanténě nebo se starají o dítě a netuší, na jaké dávky mají nárok. Připravili jsme proto přehledný manuál pro zaměstnance.

Otázky a odpovědi pro zaměstnance dalo dohromady ministerstvo práce a sociálních věcí. Redakce TN.cz z nich vybrala to nejdůležitější. Už dříve jsme přinesli manuál na dobu krize pro OSVČ a také pro dlužníky. Nyní jsme se zaměřili na zaměstnance.

 

Nařízená domácí karanténa

Ať už jste se nakazili, nebo se jen vrátili ze zahraničí, musíte podle pokynů vlády zůstat v izolaci. Praktický lékař vám v takovém případě vystaví eNeschopenku z důvodu domácí karantény. V takovém případě budete pobírat náhradu mzdy, jako kdybyste byli nemocní.

 

Prvních 14 dní budete dostávat 60 procent průměrného výdělku od zaměstnavatele. Od 15. dne nemoci nebo karantény máte nárok na nemocenskou.

 

Práce z domova

Pokud se se zaměstnavatelem dohodnete na tom, že budete pracovat z domova, pobíráte mzdu v plné výši. I v případě, že jste v karanténě, můžete pracovat tzv. na home office. Musíte se na tom ale vždy dohodnout se zaměstnavatelem.

 

Na co máte v době nouzového stavu nárok? Podívejte se v reportáži TV Nova:

 

Uzavřená firma

I kdyby se firma nebo provozovna, ve které pracujete, zavřela, zaměstnavateli to nedává právo vás propustit. Podle zákoníku práce jde totiž o překážku na jeho straně. Měli byste proto dostávat náhradu mzdy ve výši 100 procent průměrného výdělku. Vláda připravila pro takové případy program tzv. kurzarbeitu, který má podnikům ve zvládnutí krize pomoci.

 

 

Nedostatek surovin a zakázek

Pokud pro vás šéf nemá práci z důvodu prostoje (například nepřišlo dost surovin pro výrobu), náleží vám podle zákoníku práce 80 procent průměrného výdělku. V případě, že nemá firma odbyt nebo o její další výrobky zákazníci nestojí, měli byste pobírat náhradu mzdy ve výši 60 procent průměrného výdělku.

 

Péče o dítě

Mnoho lidí muselo zůstat doma kvůli tomu, že se uzavřely školy a o jejich děti se tak nemá kdo starat. Rodiče dětí mladších 13 let nebo zdravotně postižených bez omezení věku mohou po celou dobu uzavření čerpat dávku ošetřovného. Ta je znovu 60 procent průměrného výdělku a dostává ji vždy jeden rodič, přičemž se mohou střídat.

 

Další možnosti a nároky zaměstnance najdete v druhé části článku:

 

1
2
TN.cz