Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Lékařská revoluce

Revoluce pro zubaře: Kazy v puse rozpustí speciální gel za 2 minuty

Zubař
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto.

Žádné další bolestivé vrtání zubů a strach z návštěvy zubní ordinace! Nový dentální gel Brix 3000 slibuje úlevu pro pacienty zubních ordinací. Podle výrobce gel odstraní zubní kaz bezbolestně a do dvou minut. Pak stačí jen přidat plombu a je to!

“Práci s preparáty na tomto principu učíme studenty a jsou schválené. Ne vždy se obejdeme bez takzvané vrtačky, neboť může být potřeba upravit sklovinu a podobně,“ řekl portálu TN.cz prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.


Doplnil, že gel není vhodný pro laiky, je potřeba přesně určit, jak má léčba probíhat a podle toho upravit postup. “Je to preparace živé tkáně, jako třeba “vrtačkou”, ale na chemickém principu,“ vysvětlil Šmucler.

 


Brix 3000 funguje na základě vysoce koncentrovaného papaínu, což je přírodní enzym, který se nachází v tropickém ovoci papája. Enzym rozpouští zubní kaz a podle výrobce je vhodný pro děti i těhotné matky. Pro použití nevyžaduje ani žádná anestetika.


Celý zákrok vypadá tak, že zubař nanese gel na kaz, dvě až tři minuty jej nechá působit a poté jej pomocí zubařských nástrojů odstraní. Na nástroj není potřeba tlačit a lékař nemusí používat anestetika. Výhodou je také to, že gel může působit na několika zkažených zubech najednou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Plomba vám vypadla nebo se nepovedla? Poradíme, jak na reklamaci
Zubní kaz a zánět nervů: Jak jim předejít a vyhnout se bolestivým zákrokům?

rod TN.cz