Požadovali miliony

Bombou v Postupimi chtěli vydírat přepravce DHL! Našli další balíček

Policie na vánočních trzích v Postupimi
Zdroj: Profimedia
Policie po bombové hrozbě posílila hlídky
Téma:

Balíčkem s atrapou bomby, který se v pátek našel v německé Postupimi, chtěl zřejmě někdo vydírat zásilkovou službu DHL. U zařízení se nacházel vzkaz ve formě QR kódu.

Podezřelý balíček doručila služba v pátek odpoledne do lékárny nedaleko vánočních trhů v centru Postupimi. Původně německá média spekulovala, že právě na ně mohl být teroristický útok zamířen. To ale policisté v sobotu vyvrátili.

 

Vyšetřování ukázalo, že šlo zřejmě o vydírání zásilkové služby DHL, píše portál Deutche Welle. U balíčku totiž kriminalisté našli také vzkaz ve formě QR kódu, vyděrači žádali výkupné ve výši milionů eur. Informoval o tom braniborský ministr vnitra Karl-Heinz Schröter.

 

Zásilku museli zlikvidovat pyrotechnici. Policie následně oznámila, že balíček obsahoval stovky hřebíků a dělbuch. Pokud by vybuchl, mohl způsobit těžká poranění. Zaměstnanec lékárny, který si všiml drátů v balíčku, údajně slyšel při otevírání syčení.

 

 

Podobnou zásilku nedávno doručovatel přinesl i do nejmenovaného internetového obchodu ve Frankfurtu nad Odrou. Podle policie může být balíčků víc, objevit se mohou kdekoliv po Německu. Vyděrači podle ní pocházejí z oblasti Berlína nebo Braniborska.

epa TN.cz