Zvýšené hlídky

Bombová hrozba v Postupimi: Policie hledá odesílatele balíčku

Policie na vánočních trzích v Postupimi
Zdroj: Profimedia
Policie posílila na vánočních trzích hlídky
Téma:

Německá policie zkoumá podezřelý balíček, který v pátek způsobil bombový poplach v centru Postupimi. Podle vyšetřovatelů zřejmě neměly být terčem útoku místní vánoční trhy. Policie také dál hledá odesílatele zásilky.

Balíček o velikosti 40 krát 50 centimetrů někdo odeslal do lékárny na rohu ulic Brandenburger Strasse a Dortustrasse v centru braniborské metropole. Při rozbalování si zaměstnanec všiml, že z něj trčí dráty a zavolal policii.

 

Vyšetřovatelé se teď hlavně snaží najít odesílatele. Bude to ale obtížné, na obálce totiž nebyla žádná zpáteční adresa ani nic, co by pachatele prozrazovalo.

 

Podezřelý balíček, který podle policistů obsahoval "oválný předmět s kabely, bateriemi a hřebíky", zneškodnili pyrotechnici. Vybuchnout ale zřejmě nemohl. Mezitím úřady evakuovaly část města včetně nedalekých vánočních trhů.

 

Podle kriminalistů to zatím vypadá, že útočník necílil na trhy. "Vyšetřování ale nadále probíhá všemi směry," citoval německý portál Zeit Online nejmenovaného policistu. Brandenburský policejní mluvčí Tosten Herbst zmínil i politický motiv. Vyšetřování proto převzala státní kriminálka.

 

 

Doručovatel přinesl podezřelý balíček do místní lékárny v pátek odpoledne. Policie následně centrum Postupimi včetně trhů a mnoha obchodů uzavřela. V sobotu už byly vánoční trhy otevřeny, policie ale posílila hlídky.

 

Policisté také prověřovali, zda podobné balíčky nedostaly i jiné obchody v okolí. Kolem 19:00 SEČ oznámili, že žádné nenalezli.

epa TN.cz