hrůzný zážitek

Bono v nebezpečí: Při útoku v Nice zachraňovali i zpěváka U2!

Bono z U2
Zdroj: Profimedia
Téma:
U2

Ozbrojení policisté museli při útoku v Nice zachraňovat i zpěváka U2, který společně s dalšími hosty zrovna večeřel na terase restaurace La Petite Maison. Ta se nachází u promenády, kde Mohamed Lahouaiej Bouhlel najel do davu lidí.

Rocková hvězda a frontman irské skupiny U2 Bono viděl útok zběsilého řidiče kaminonu u francouzské kolonády na vlastní oči. V tu chvíli zrovna večeřel v tamní restauraci La Petite Maison. Informuje o tom britský DailyMail.

 

Po útoku v Nice vypukla na ulici panika. A stejně tak i na místě, kde se nacházel Bono. "Najednou jsem viděla utíkat lidi, bez střílení," popsala celou událost majitelka restaurace La Petite Anne-Laure Rubiová.  "Byla to tichá panika - neuvěřitelná," dodává.

 

Instinktivně se prý chytila ruky bývalého starosty Nice Christiana Estrosiho, který seděl přímo vedle Bona. "Co se to děje?" ptala se muže, který ale příliš nemluvil. "Nechtěl toho moc říct. Asi ho zrovna informovali o útoku," dodala.

 

 

Masový vrah z Nice volal před útokem bratrovi. To a mnohem více v následující reportáži:

 

Bono, stejně jako ostatní hosté, musel na pokyn policistů položit ruce na hlavu a zůstat klidný. "Zřejmě se obávali, že blízko jsou další teroristé," vysvětluje si toto chování další ze svědků. Asi po půl hodině Bona odvedli do bezpečí.

 

 

Na sociálních sítích nyní zpěvák vyzývá, aby se lidé nestrachovali a nezapomínali na lásku, která "je silnější". Je to přitom už podruhé, co se Bono ocitl blízko smrtícímu útoku. Loni v listopadu při atentátu na koncertní halu Bataclan se zrovna kapela připravovala na vystoupení, jen kousek od místa útoku.

 

Řidič najel  Nice u kolonády do davu lidí a usmrtil celkem 84 osob. Toto číslo se ale může ještě navýšit, přes 80 osob je stále hospitalizovaných a není jasné, v jakém zdravotním stavu jsou.

Související témata:
lud TN.cz