Vandal v Praze

Bosý záškodník hodil tyč do trolejí. Odstavil tak celý vlak. VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 10.10. 2019 20:45
Téma:

Pražští kriminalisté už dva měsíce pátrají po neznámém vandalovi, který na Masarykově nádraží kovovou tyčí poškodil stojící vlak a napáchal tak škodu sto tisíc korun. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.

"Od úterý 13. srpna prošetřují policisté z místního oddělení Masarykovo nádraží událost, která se odehrála nedlouho před osmnáctou hodinou. Zatím neznámý muž vyšplhal na střechu 1. nástupiště a několik minut sledoval okolí," popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

 

U pozorování ovšem nezůstalo - muž totiž vzápětí hodil železnou tyč přímo dolů a zasáhl sběrač elektřiny přistaveného příměstského vlaku. Vzápětí se z místa zakouřilo, vylétl roj jisker a sběrač se složil.

 

"Zkrat ve vysokonapěťovém zařízení vyřadil vlak z provozu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. Pokud muže na zajištěných záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl pohybovat, kontaktujte linku 158," prosí Rybanský.

 

 

Pokud se neznámého ničitele bez bot podaří vypátrat, za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

TN.cz