Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2018 20:31
rozhovor bývalý moderátor

Slávka Bouru obvinili z pašování drog! Absurdní, brání se

Zdroj: TV Nova

Bývalý moderátor televize Nova Slávek Boura byl obviněn z pašování drog. Měl být součástí sítě drogových kurýrů, kteří propašovali osm set kilogramů narkotik mezi Českem, Novým Zélandem a Austrálií. V rámci policejní akce s krycím jménem Vombat bylo obviněno celkem 60 lidí.

V červnu letošního roku rozkryla Národní protidrogová centrála síť obchodníků s narkotiky, kteří pašovali herion do Austrálie a Nového Zélandu. Drogy převáželi výhradně čeští kurýři.

 

V rámci policejní akce Vombat bylo obviněno 60 lidí. Mezi nimi by měl být i bývalý moderátor televize Nova Slávek Boura, informoval jako první deník Blesk.

 

Sám Boura považuje celou záležitost za absurdní. "Je zjevné, že jsem se dostal do nějakých nesmyslných chapadel," řekl Boura reportérovi TV Nova.

 

 

"Dostal jsem pracovní nabídku, abych pomohl vytvořit bedekr pro nově vznikající cestovní kancelář, což jsem učinil. Nikdy jsem nikam žádné drogy nepašoval, jen jsem dělal práci na tom bedekru," dušuje se Slávek Boura. Navíc poukázal na to, že ho na letišti mnohokrát kontrolovali a nikdy nic nenašli.

 

Proti Bourovi bylo zahájeno trestní řízení, ale na výsledek si zatím bude muset počkat. Trestní sazba je v tomto případě 10 až 18 let vězení. V Austrálii nepodmíněné tresty už dostali tři kurýři.

 

Diváci si Slávka Bouru mohou pamatovat především z pořadu televize Nova Rande, který moderoval se svou bývalou ženou Markétou Mayerovou. Mají spolu také dceru Agátu.

 

Reportáž TV Nova:

reg TN.cz