ÚSTECKÝ KRAJ

Bouře odnesla střechu stáje, udělala z nebohých zvířátek bezdomovce!

Následky silného větru ve stáji Řehlovice
Zdroj: Stáj Řehlovice
Následky silného větru ve stáji Řehlovice
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 14. 2. 2020 14:14
11.2. 2020 14:54
Téma:

Silná bouře v pondělí zle poničila budovy ve Stáji Řehlovice v Ústeckém kraji. Tamní zvířátka, která přinášela radost dospělým i dětem, nyní nemají střechu nad hlavou a majitelka pro ně hledá ubytování.

Z nebohých zvířátek ve Stájích Řehlovice udělala nepřízeň počasí téměř bezdomovce. Bouře poničila střechu stáje. Téměř tři čtvrtiny odnesla a zbytek je v tak špatném stavu, že zřejmě nepůjde zachránit. Voliéru pro ptáky hnal vítr přes dvůr, naštěstí v ní žádní opeřenec nebyl. "Ještě před bouří jsme je radši přesunuli," popsala pro TN.cz majitelka farmy Ivana Zecková.


"Pondělek byl pro nás a stáj opravdu katastrofální, pokud se nám nepodaří získat nějaká pomoc, tak nevíme, jak to s námi dopadne nadále," zoufá si majitelka stájí.

 


"Králíky jsme zachránili, jen teď bydlí v přepravníku na koně. Koně a zvířátka jsme ochránili jen bohužel přišli o svůj původní suchý domov, na vše uvnitř stáje prší, ale nevzdáváme se, hledáme a žádáme o jakoukoliv pomoc," přiblížila bezútěšnou situaci Zecková.


S nejhorším pomohli tamní dobrovolní hasiči, ale shání útočiště pro zvířátka bez střechy nad hlavou. "Prosíme, pokud by se někomu na zahradě válela nějaká starší králíkárna, voliéra na ptáky, budeme moc rádi za prozatímní nový domov pro naše zvířátka," žádá majitelka stájí všechny lidí dobré vůle.

 

GALERIE: Následky silného větru ve stáji Řehlovice

1
/
12
Zdroj: Stáj Řehlovice
Následky silného větru ve stáji Řehlovice - 10

 

TN.cz