video přírodní živel

Bouře Victorie se k Evropě blíží velmi rychle, přinese silný vítr i déšť! MAPY

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 14:01
14.2. 2020 11:47
Téma:

Zatím se bouře Victorie pohybuje u Islandu, v sobotu se přesune na Britské ostrovy. Doprovázet ji bude vítr, který může dosáhnout rychlosti až 140 km/h. V Česku by měl být mírnější, v nárazech na horách kolem 110 km/h. Britové se také připravují na déšť, který může způsobit záplavy.

Bouře Victorie udeří pořádnou silnou hlavně na Britské ostrovy. V sobotu dorazí na sever Skotska, kde vítr bude mít v nárazech přes 90 km/h. Srážek bude v některých oblastech více než 100 milimetrů. Meteorologové proto vydali výstrahy také na záplavy. 

 

V pátek platí nízký stupeň nebezpečí pro jih Skotska, v sobotu už meteorologové zvýšili výstrahu pro celou Británii na druhý stupeň. Ten bude také platit i pro neděli. Lidé se proto připravují na nejhorší. Některé oblasti se nestačily ještě vzpamatovat z orkánu Sabina a už se na ně žene další přírodní živel.

 

Bouře Victoria se poté přesune na naše území. "Vítr začne na horách zesilovat během noci ze soboty na neděli a v neděli a v pondělí bude na severu na horách dosahovat rychlosti 90 km/h na vrcholcích hor přechodně až 110 km/h. Od vyšších poloh budou nárazy větru v severní polovině území dosahovat rychlosti 70 km/h," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

GALERIE: Mapy větru

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy větru - 1

 

Vítr bude doprovázet také déšť, který zasáhne naše území hlavně v pondělí. Nad 1000 metrů budou srážky sněhové. Déšť vydrží také v úterý, na horách bude opět vydatně sněžit. Od středy do pátku nás čeká oblačno, místy sněhové přeháňky. V nižších polohách budou srážky smíšené nebo dešťové. 

 

 

Na Victorii se připravuje také Německo. V sobotu večer bude foukat silný vítr především na jihozápadě. Od nedělního rána se pak přesune na sever a západ území. S sebou přinese také vydatný déšť. 

 

GALERIE: Mapy srážek

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - 1

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

 

 

TN.cz