Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

počasí

Předpověď pro Středozemí na červenec: Přijde další vlna bouřek

Bouřky v Chorvatsku
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Bouřky v Chorvatsku - ilustrační foto

Evropou se v uplynulých dnech přehnala vlna silných bouřek, které napáchaly pořádné škody a dokonce mají i oběti na životech. A ne jinak tomu bude i v druhé polovině července.

Počasí nad Evropou se v posledních dnech značně změnilo. V minulých týdnech byly na celém jejím územím vysoké teploty, které na mnoha místech překročily i několikaleté rekordy. Po tropech se Evropou přehnala vlna bouřek a v podobném duchu bude počasí i pokračovat do konce července.

 

 

V Itálii padaly kroupy o velikosti pomerančů a zranily několik desítek lidí. Podle serveru accuweather.com budou teploty v nadcházejících dnech stoupat vysoko nad třicet stupňů, podobná neštěstí by se neměla již opakovat. Stejně tak se neočekávají tornáda. Podle starosty Pescary Carla Masciho Itálie takové počasí nepamatuje. Podle meteorologa Davida Rývi se v následujících dnech přes Itálii směrem k Řecku přežene další vlna silného větru a deště.

 

Také v Chorvatsku začátkem července udeřily silné bouřky, které měly za následek záplavy, poničené domy i mnoho zraněných. V následujících dnech bude v Chorvatsku teplota kolem 25 stupňů, přesto se neočekávají žádné silné přeháňky, pouze lokálně mírné přeháňky.

 

Níže se můžete podívat na přehled počasí ve třech destinacích, které jsou nejvyhledávanější a v poslední době si tam počasí dělalo, co chtělo. "Momentálně žádné riziko ani výstrahu o nebezpečném počasí nemáme," řekl David Rýva.

 

 

GALERIE: Výhled počasí

1
/
3
Výhled počasí na červenec - 1

 

Na území České republiky bude zbytek měsíce plný bouřek a chladného počasí. O víkendu se k nám dostanou první bouřky a denní teploty budou dosahovat maximálně 19 stupňů. I po víkendu se dají očekávat podobné teploty. Kdy bude opět sluníčno, zatím není jisté.

 

Podívejte se, jak hasiči bojovali s následky krupobití ve Francii:

bk TN.cz