Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2019
nová zjištění

Bramborami se dá otrávit! Stačí menší množství, než vědci mysleli

Brambory
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Není žádným tajemstvím, že zelené a naklíčené brambory bychom jíst neměli. Takové hlízy totiž obsahují vyšší množství toxinů a mohou v krajním případě vést až k otravě. Stačí na to dokonce menší množství závadných brambor, než se doposud myslelo.

Brambory patří mezi oblíbené přílohy, abyste si ale jejich konzumaci užili bez rizika, měli byste s nimi zacházet opatrně. Upozorňuje na to Německý spolkový úřad pro hodnocení rizik. V bramborách jsou totiž obsaženy nebezpečné glykoalkaloidy, především solanin a chakonin. Požití většího množství těchto látek může u lidí vést až k otravě. Toxiny jsou obsaženy především v zelených a poškozených bramborách, v klíčcích a ve slupce.

 

"Ačkoliv bylo v posledních 100 letech hlášeno a zdokumentováno pouze několik případů otrav způsobených bramborami, neměly by se zelené a silně naklíčené brambory konzumovat, aby se předešlo zdravotním komplikacím," upozornil prezident spolkového úřadu Andreas Hensel. V minulosti dokonce bylo zaznamenáno několik případů smrtelných otrav.

 

Nejvyšší dávka glykoalkaloidů, při níž ještě nebyly pozorovány nežádoucí účinky na lidské zdraví, je podle expertů 0,5 mg na kilogram tělesné hmotnosti za den. Aby se překročení této hranice zabránilo, neměl by obsah glykoalkaloidů ve stolních odrůdách brambor nově přesáhnout 100 mg/kg čerstvé hmotnosti. Dosud se přitom za bezpečné považovaly i brambory s obsahem glykoalkaloidů až do 200 mg/kg.

 

 

Abyste obsah toxických látek v bramborách co nejvíce snížili, měli byste dodržovat následující doporučení:

Brambory skladujte na chladném, tmavém a suchém místě

Staré, vysušené, zelené nebo silně naklíčené brambory a bramborové slupky byste neměli konzumovat

Zelené části a tzv. očka byste měli z brambor pečlivě odstranit

Se slupkou je vhodné konzumovat pouze čerstvé a nepoškozené brambory

Pokud mají brambory hořkou chuť, neměli byste je konzumovat

Malé děti by brambory ve slupce neměly konzumovat vůbec

Nepoužívejte dále vodu, ve které byly brambory vařeny

Pravidelně vyměňujte tuk na smažení bramborových výrobků

 

 

Glykoalkaloidy pomáhají rostlinám odpuzovat škůdce a bakterie. U lidí mohou vyvolat nevolnost, bolest žaludku, zvracení, průjem a horečky. V případě těžkých otrav může dojít až k poruchám vědomí, mozku, dýchání a srdečním obtížím. 

 

Německý úřad začal hodnotit rizika související s požitím glykoalkaloidů v bramborách po nahlášení případu otravy rodiny, která zkonzumovala brambory s vysokou koncentrací toxinů v roce 2015.

mom TN.cz
Reklama