VIP RECEPTY

Bramborový salát nesmí chybět! Jak ho dělají české celebrity? ANKETA

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
23.12. 2020 20:23
Téma:

Štědrovečerní večeře je za dveřmi a na českém stole nesmí chybět bramborový salát. Teď je poslední chvíle ho připravit, aby se dobře odležel. My jsme se podívali do domácností našich celebrit, jaký mají recept a co by poradily.

Má hodně podob, každý chutná jinak, dělá se podle rodinných receptů, a ne každý ho má rád s hráškem nebo cibulí. To je bramborový salát. Na naše stoly se dostal na přelomu 19. a 20. století. Zřejmě z Vídně nebo Ruska.

 

Podívali jsme se, jak ho dělají české celebrity.

 

Se svou malou pomocnicí Rozárkou se pustil do přípravy salátu i porotce MasterChefa Honza Punčochář. "Samozřejmě děláme dva. Děláme klasický s majonézou a pak ještě s takovou emulzí z oleje," popsal kuchař. Do salátu přidává i sardelová očka a cibuli, aby měla lepší chuť, tak ji vyvaří ve vinném octu. Chybět nesmí ani domácí majonéza.


Herec Jan Antonín Duchoslav zase vsadil na salát s točeným salámem, chystat ho prý ale bude až večer. Prý by si na něm i "Sněženky" pochutnaly. "Moc ho neumím, je to vždycky takový hokus pokus. Mám tady i hrášek a důležité je mít tu správnou nádobu, ve které se to bude míchat.

 


Jestli nechcete o Vánocích nabrat nějaká ta kila máme i FIT recept od kulturistky Věry Mikulcové. "Přidáme bílý jogurt, nejlépe polotučný a musíme pořádně zamíchat," popsala Mikulcová.

 

Do salátu se pustila i známá trojice 3v1, která měla recept s jablky. I když to místy vypadalo všelijak, nakonec se holkám salát povedl.

 

mb TN.cz