vaše téma

Braný: Získání kontaktů s Čínou pro kraj není nic překvapivého

Téma:

Hostem pořadu Vaše téma byl lídr KSČM v Jihočeském kraji a kandidát na hejtmana Petr Braný. Moderátora Františka Bůžka zajímal především názor Braného na současnou politiku Jihočeského kraje i jeho budoucí vizi.

Někdejší poslanec Petr Braný se stal lídrem KSČM do voleb 2016. Bude se ucházet o post hejtmana Jihočeského kraje - a to s krédem bránit lidskou důstojnost. Petr Braný je přesvědčený, že je stále co v kraji zlepšovat. Nebojí se mluvit o palčivých tématech jako jsou problémy firmy Kovosvit, která se dostala do velkých finančních problémů, nebo jaderná elektrárna Temelín, která je v současnosti opět terčem kritiky.

 

Nejprve se stočila řeč na téma zhodnocení politické kariéry Petra Braného. Probírala se především kandidatura na post hejtmana Jihočeského kraje, program a kampaň, které jeho kandidaturu provází.

 

Řešili se i možné koalice v případě, že by KSČM byla úspěšná. Podle Braného se bude strana snažit vytvořit koalici složenou ze všech, aby politické kroky co nejvíce odpovídaly přáním voličů. Cílem je vytvořit protikorupční koalici, která nebude stavět do popředí osobní prospěch.

 

KSČM se chce zaměřit na otázku pracovních příležitostí, i když Braný tvrdí, že nechtějí z Jihočeského kraje udělat industriální zónu. Každodenním problémem kraje je podle Braného také dopravní obslužnost.

 

 

Moderátora Františka Bůžka dále zajímalo, co by Braný v kraji změnil za projekty, které současné vedení prosazuje. Podle Braného jsou například špatně rozložené dotace na cestování po kraji. České dráhy jsou podle něj předraženým partnerem oproti autobusové dopravě.

 

Diskuze o mezinárodní dopravě se následně stočila na otázku spolupráce kraje s Čínskou lidovou republikou. Podle Braného má spolupráce s Čínou u KSČM velkou podporu, tudíž ani na krajové úrovni by získání kontaktů nebylo nic překvapivého a pomohlo to celému regionu.

 

Následně se diskutovalo o podobě kampaně. KSČM podle Braného podporuje nejvíce přímý kontakt s lidmi, strana často pořádá okresní mítinky, kde se nejen diskutuje, ale probíhá i množství dalších kulturních akcí. Samozřejmě probíhají i časté diskuze na webu.

 

 

KSČM se i snaží oslovit mladší generaci voličů a to především prostřednictvím internetových médií, ať už v podobě blogů, streamů nebo aktivních prolinků.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz