Útok v Hurghadě

Bratr pobodané Češky promluvil: "Je to šok, pořád na ni myslíme!"

útok v resortu v Hurghadě
Zdroj: Twitter, Amr Elqazaz
Útok v resortu v egytpské Hurghadě
Téma:

Útočník v egyptské Hurghadě zabil dvě turistky, lehce zranil i Češku. Šestatřicetiletou ženu bodnul do nohy a zad, proto ji záchranáři raději převezli do lépe vybavené nemocnice v Káhiře. Redakci TV Nova se podařilo kontaktovat bratra zraněné Češky.

Ozbrojený muž doplaval na soukromou pláž v turistickém letovisku a započal masakr. Pobodal šest lidí, zaměřoval se na zahraniční turistky. Zabil dvě Němky, zranil dvě Arménky, Češku a jednu ženu neznámé národnosti.

 

Šestatřicetiletá Češka utrpěla zranění nohy a zad, neměla by být ale vážná. I přesto ji lékaři raději převezli do Káhiry k dalšímu vyšetření. Z Hurgady bude do egyptské metropole přepraven také její přítel s dítětem, oba ubytuje český zastupitelský úřad.

 

Redakce TV Nova se spojila s bratrem pobodané Češky. Podle něj se ještě rodina nevzpamatovala z šoku, který přišel poté, co se o útoku v egyptské Hurghadě dozvěděli.

 

 

"Je to pro celou rodinu veliký šok a všichni doufáme, že bude co nejdříve schopna návratu k nám do republiky. Neustále na ni myslíme," uvedl bratr zraněné Češky pro TV Nova. Více informací sdělit nechtěl, i s ohledem na soukromí rodiny.

 

Útočník, který byl ozbrojen dlouhým nožem, zřejmě do turistického resortu připlaval z veřejné pláže. Podle egyptských médií se pak zaměřoval na ženy a odháněl Egypťany. Zabil dvě Němky, další čtyři ženy zranil. Policie ho identifikovala jako 28letého Abdara Rahmána Šams Dína, který měl být napojen na Islámský stát.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické události: 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

Přežil rok jako rukojmí Džihádisty Johna! Teď se rozhodl promluvit a z jeho příběhu naskakuje husí kůže

Související témata:
epa TN.cz