vražda mladé dívky

Bratr Syřana podezřelého z vraždy sedí o celu vedle. Přepadal lidi

Zavražděná Manuela
Zdroj: Policie, Facebook
Téma:

Mladík, který měl podle rakouské policie zabít teprve šestnáctiletou dívku, je nyní ve vazbě. Údajně má sedět v bezprostřední blízkosti svého bratra, který byl v minulosti odsouzen za loupeže. Bratři mají dokonce stejného obhájce.

Bratr Syřana obviněného z vraždy šestnáctileté dívky Malaz měl v loňském roce spáchat závažný zločin loupeže a krátce na to byl soudem poslán za mříže. V roce 2018 podle rakouského portálu Kronen Zeitung přepadl se čtyřmi dalšími komplici několik mladých lidí, na podzim téhož roku dostal několik let nepodmíněně.

 

Podle informací, které zjistil deník Kronen Zeitung, by bratři měli mít shodné datum narození, měli by tedy být dvojčata. Data ale nejsou policií potvrzená. Jisté však je, že je u soudu zastupuje stejný obhájce.

 

Malazův bratr, devatenáctiletý Syřan Yazan A., je podezřelý z vraždy teprve šestnáctileté Manuely K. Dívka se minulý týden nevrátila z večírku, rodina po ní i s policií začala pátrat. Tělo dívky objevila její matka v parku nedaleko domu, kde rodina bydlela. Bylo zahrabané listím a větvemi. Podle policie byly na dívčině těle stopy po zápase. Pachatel ji nejspíše uškrtil.

 

 

Vídeňská policie zatkla Yazana A. krátce po činu. Policii se měl údajně přiznat, protokol však podepsat odmítl. "Stává se, že po výslechu obviněný protokol nepodepíše a odmítá jednat bez svého obhájce,“ uvedl mluvčí státního zastupitelství Wiener Neustadt Erich Habitzl.

 

V době vraždy bylo Yazanovi teprve 18 let. Do Rakouska měl přijít v roce 2014. Se zavražděnou dívkou se měl vídat asi rok, následně se ale rozešli. Mladík měl totiž na ni chorobně žárlit. Některé informace hovořily i o tom, že ji sexuálně napadal.

Související témata:
mj TN.cz