Krutý osud

Bratra mu zabil koronavirus. Sám nákaze podlehl jen o pár dní později

Nakažení Covid-19
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
29.9. 2020 5:45
Téma:

Pandemie koronaviru krutě zasáhla do života bratrů Nicholase a Ralpha z New Yorku. Nakazili se oba a navzdory veškeré snaze zdravotníků nakonec oba nákaze podlehli. A to v rozmezí necelých dvou týdnů.

Nicholas Gismondi ležel v dubnu v nemocnici, když se dozvěděl, že jeho starší sourozenec Ralph podlehl koronaviru. Pětašedesátiletý Nicholas ve špitálu skončil kvůli tomu, že měl dýchací potíže. O pět dní později se jeho stav zhoršil natolik, že ho lékaři museli přestěhovat na jednotku intenzivní péče.

 

Zdravotníkům netrvalo dlouho zjistit, že jak Nicholas, tak jeho žena Mary Jane, mají Covid-19. Během zmíněné hospitalizace pětašedesátiletý Nicholas zjistil, že o tři roky starší Ralph podlehl zákeřné nákaze. O 12 dní později ho virus udolal také, píše CNN. Na oba muže nyní vzpomínají jejich blízcí.

 

Podle nich byli oba dva dobrými kamarády a rádi spolu trávili čas. Především na rodinných dovolených. Vdovy Mary Jane a Ann popsaly své zesnulé polovičky jako muže, pro které byla "rodina velmi důležitá a kteří si užívali role dědečků."

 

 

Ralph pracoval jako hasič a v září 2001 zasahoval při teroristických útocích na budovy Světového obchodního centra. Od sboru odešel v hodnosti kapitána a před svou smrtí pracoval také u aerolinek JetBlue. S Ann strávil většinu života, tvořili pár už od střední školy.

 

"Nemohla jsem ho ani pohřbít, chybělo mi uzavření, vyřešení té záležitosti. Byla to šílená noční můra," popsala Ann Ralphovu smrt způsobenou komplikacemi spojenými s Covid-19.

 

Nicholas se věnoval basketbalu a baseballu. Díky druhému zmíněnému sportu se dostal na univerzitu. Zákeřné nemoci podlehl 17. dubna, jen pět dní po svých 65. narozeninách a 12 dní poté, co naposledy vydechl jeho bratr.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz