soudní řízení

Bratři měli brutálně napadnout svého strýce! Zachránil se na poslední chvíli

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 29.8. 2019 13:04
Téma:

Krajský soud v Brně začal ve čtvrtek řešit pokus o vraždu z loňského prosince. Dva bratři pod vlivem drog podle obžaloby brutálně zaútočili na svého strýce nožem a způsobili mu vážná zranění. Teď jim hrozí až 18 let odnětí svobody.

Bratři Marek a Michal Tomkovi se měli nejdříve pohádat s otcem ohledně užívání drog. Pak se do sporu vložil jejich strýc. "Já jsem to už nemohl vydržet, tak jsem mu dal pohlavek a říkám: 'Marku, seš zfetovanej'. Tak jsem ho vyhodil ven," popsal u soudu strýc obžalovaných Radomír.

 

Muže ale zpátky do bytu pustil jeho bratr Michal, který ho měl navést k tomu, aby vzal z kuchyňské linky nůž a strýce zabil. Ten už mezitím ležel v posteli, kde na něj Marek podle obžaloby zaútočil. Přitom ho měl bratr Michal podporovat výkřiky "zabij ho". Sám prý držel v jedné ruce nůž a v druhé šroubovák.

 

Strýc ranám uhýbal a snažil se skrýt v koupelně, kde boj pokračoval. Marek měl dál útočit na strýcovu hlavu a krk. Napadenému se pak podařio chytit čepel nože a nůž Markovi vykroutit z ruky. Pak upadl na zem, kde ho oba bratři podle obžaloby kopali do hlavy a dalších částí těla. Michal ho měl bít do hlavy kovovou násadou od mopu.

 

 

Dalšímu útoku zabránil otec bratrů, který zavolal policii. Bratři utekli a zvenčí ještě rozbili okna bytu. Podle informací TV Nova bratři vyrůstali v dětském domově a byli už soudně trestaní pro krádeže. Podle svědků prý za vše můžou drogy. Oba jsou obviněni z pokusu o vraždu, soud bude pokračovat v říjnu. 

reg TN.cz