Nový Ježíš

Brazílie staví novou sochu Krista, bude ještě vyšší než ta v Riu

Nová socha Ježíše Krista v Brazílii
Zdroj: Profimedia
Petr Barták
Petr Barták
11.4. 2021 4:36
Téma:

V Brazílii se rodí nová socha Krista. Podle projektu bude dílo rodící se v jižní Brazílii ještě vyšší, než ikonická socha Krista Vykupitele v Riu de Janeiro, uvádí agentura AFP.

Nová socha je výstavbě od roku 2019 ve městě Encantado ve státě Rio Grande do Sul. Dokončení pomníku je podle Asociace přátel Krista, která stavbu díla koordinuje, naplánováno na konec letošního roku.

 

"Je to den oslav, oddanosti," řekl Gilson Conzatti, místní radní a syn Adroalda Conzattiho, politika, který myšlenku vymyslel. Starší Conzatti, který byl starostou města, zemřel v březnu na komplikace Covid-19.

 

 

Socha, která má být pojmenována Kristus Protektor, bude 43 metrů vysoká, včetně jejího podstavce, což z ní činí jednu z nejvyšších soch Krista na světě s nataženýma rukama.

 

Rozpětí paží bude činit úctyhodných 36 metrů z ruky do ruky a bude mít vnitřní výtah a vyhlídkovou plošinu v blízkosti vrcholu.

 

 

Kristus Vykupitel, ve srovnání s tím, měří 38 metrů, včetně podstavce, a jeho náruč je dlouhá 28 metrů. Letos v říjnu oslaví 90. narozeniny.

 

Encantado, město s 22 000 obyvateli, leží 145 kilometrů severozápadně od hlavního města Porto Alegre. Projekt má podle jeho propagátorů inspirovat víru a podpořit cestovní ruch v této oblasti.

 

Na dílo dohlíží tým sochařů Genesio a Markus Moura. Rozpočet projektu ve výši 2 milionů realů (350 000 dolarů) je podle dobrovolnické Asociace přátel Kristových zcela financován z darů.

 

Skupina pokračuje v navýšení finančních prostředků. Jeho webové stránky dokonce obsahují tombolu auta.

 

Stovky let se po světě objevují relikvie spojené s životem Ježíše. Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz