Kolaps v izolaci

"Brečíte v sídlech za miliony? Lékaři umírají!" Komik se pustil do celebrit

Ricky Gervais, Sam Smith
Zdroj: Profimedia
Herec Ricky Gervais sepsul celebrity, které si stěžují na karanténu
Téma:

Komik a herec Ricky Gervais se pustil do celebrit, které nezvládají život v izolaci, přestože mají k dispozici bazén a sídla je vyšla na miliony korun. Sérii fotek, na kterých kvůli karanténě pláče, zveřejnil popový zpěvák Sam Smith.

Podle Gervaise by neměly celebrity, včetně něj, fňukat kvůli tomu, že musí zůstat doma, ale raději ocenit zdravotníky, kteří stojí v boji proti koronaviru v první linii. "Až tohle skončí, nechci už nikdy slyšet lidi nadávat na sociální služby, na sestry nebo vrátné," uvedl Gervais v rozhovoru pro portál The Sun.

 

"Tihle lidé dělají 14hodinové směny a nestěžují si. Nosí masky, po kterých mají otlačeniny, nezištně riskují vlastní zdraví i zdraví své rodiny. A pak vidím někoho, jak si stěžuje, že je zavřený v sídle s bazénem. A víte, opravdu to nechci poslouchat," dodal Gervais.

 

Narážel tím zřejmě především na zpěváka Sama Smitha, který na instagramu zveřejnil fotky, na kterých se hroutí, protože musí být v izolaci. Sérii snímků nazval "Stadia karanténního kolapsu". Jenže tak udělal z bezpečí svého domova za 12 milionů liber (v přepočtu zhruba 370 milionů korun).

 

Našli se ale i lidé, kteří se Smitha zastávají. Zpěvák, který se loni rozhodl, že bude vystupovat jako bezpohlavní, totiž dlouhá léta bojuje s depresemi. Fanoušky ujistil, že nemocí Covid-19 netrpí, vede se mu dobře a v izolaci zůstal jen preventivně. Jak se zdá, moc ji ale nezvládá.

 

 

To Gervais prý proti osamění v karanténě našel účinného bojovníka. "Stejně jsem nechodil moc ven a doma jsem měl vždycky až moc chlastu. Co si pamatuju, byla pro mě začátkem šestá večer. Takže teď samozřejmě hodně koukám na hodinky," vtipkoval v rozhovoru.

 

Podle Gervaise by měli lidé každý večer pracovníky ve zdravotnictví ocenit potleskem, což je výraz poděkování, který se rozšířil po celé Evropě. Lékařům, sestrám i dalším zaměstnancům, kteří musí dál chodit do práce, tleskali i členové královské rodiny:

epa TN.cz