Výhra v loterii

Brit vyhrál v Euromilionech, raduje se z astronomické částky!

Národní britská loterie - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.10. 2020 22:47
Téma:

Padla jedna z nejvyšších výher v historii britské loterie Euromiliony. Šťastlivec, kterému se podařilo trefit všech pět losovaných čísel, si odnesl pohádkových 79 milionů liber, v přepočtu přes 2,3 miliardy korun.

Obrovské štěstí měl dosud neznámý člověk z Velké Británie, který si tento týden vsadil v Euromilionech. Kromě pěti základních čísel uhodl i dvě dodatková čísla, odnesl si astronomických 79 milionů liber, v přepočtu na koruny přes 2,3 miliardy.

 

O pohádkové výhře informoval portál mirror.co.uk. Do konce života ho zajistila čísla 13, 15, 28, 44, 32 a dodatková čísla 3 a 12.

 

Suma, která mu přistane na účtě, je jedna z nejvyšších v historii britských Euromilionů. V čele žebříčku jsou Colin Weir s manželkou Christine. Na ty se štěstí usmálo v roce 2011, za správná čísla dostali 161 milionů liber, téměř pět miliard korun.

 

 

Tipováním čísel navíc hráči přispívají na charitu. Britská národní loterie část peněz pravidelně rozděluje mezi několik charitativních organizacím. Každý týden jim pošle zhruba 30 milionů liber, v přepočtu bezmála miliardu korun.

TN.cz