Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 15:18
Přímý přenos

Princezna Evženie se vdala! Chyběla Charlesova žena Camilla

Zdroj: TV Nova

Britské městečko Windsor opět ožilo královskou svatbou. V jedenáct hodin dopoledne místního času si v kapli svatého Jiří řekli ano princezna Evženie a její snoubenec Jack Brooksbank.

Ulice plné vlaječek i policistů. Windsor po pěti měsících zažil  svatební dejavu. Pro svůj den D si ho po princi Harrym a Meghan Markle vybrala také princezna Evženie, dcera prince Andrewa a Sarah Ferguson. Andrew je mladší bratr prince Charlese.

 

111

GALERIE: Svatba princezny Evženie

Zdroj: Profimedia

Svatba princezny Evženie

Hodnocení:


Na místě se shromáždily stovky lidí, včetně členů královské rodiny. Pětiletý syn Williama a Kate George sloužil jako page boy, tedy ten, kdo nese prstýnky nebo pomáhá nevěstě s vlečkou, tříletá princezna Charllote byla jednou z šesti družiček.

 

Svatby se nezúčastnila manželka prince Charlese Camilla. Ta už dříve přislíbila účast na festivalu základní školy ve městě Birkhall ve Skotsku. Děti prý nechtěla zklamat.  


 

RODOKMEN KRÁLOVSKÉ RODINY
Zdroj: TN.cz

 

Evženie zvolila jednoduché bílé šaty s dlouhou vlečkou a bez závoje. Na hlavu si nasadila tiáru se zelenými drahokamy. K oltáři ji doprovodil její otec Andrew, za svědkyni jí šla sestra Beatrice. Novomanželům zazpíval Andrea Bocelli.  

 


 
Dvojice budoucích novomanželů pozvala 1200 přihlížejících na pozemky windorského hradu, aby si mohli svatbu prohlédnout více zblízka. Popřát novomanželům přišla řada známých osobností - mezi nimi například zpěvák Robbie Williama, modelka Naomi Campbell či herečky Liv Tyler nebo Demi Moore. Přímo u obřadu bylo 850 lidí.

 

Po obřadu čekal na novomanžele kočár tažený koni. Takto pak projeli ulicemi Windsoru, kde mohli mávat nadšeným divákům. "Jsem z toho celá naměkko a uplakaná. Zbožňuji tu pompu a užívám si nádheru okamžiku," řekla se slzou v oku pro portál BBC Britka Rachel Price-Greenowová, která svatbě přihlížela.

 

Britská ministerská předsedkyně Theresa Mayová popřála novomanželům to nejlepší do budoucnosti. "Premiérka doufá, že prožijí nádherný den," doplnil mluvčí předsedkyně vlády.

 

 

Padesát tisíc lidí podepsalo petici s protestem proti nákladům na svatbu. Z kapes daňových poplatníků totiž na veselku padly dva miliony liber, což je téměř šedesát milionů korun. Peníze šly na zabezpečení celé akce.

 

Princezna Evženie a Jack Brooksbank se berou po sedmiletém vztahu, který prověřilo i roční odloučení, kdy vnučka královny Alžběty II. žila pracovně rok v New Yorku.

ČTK/tn.cz
Reklama