zdržují odhalení

Británie tají dokumenty o UFO. Slíbila je zveřejnit už v březnu

Pozorování oblohy
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Britské ministerstvo obrany v roce 2013 zveřejnilo dokumenty o pozorování UFO, podle portálu Grenzwissenschaft-aktuell (GreWi) stále ale existuje 18 dokumentů, které ministerstvo kvůli prověřováním tají. Dokumenty měly být zveřejněny v březnu, ale došlo k dalšímu pozdržení. Podle vyjádření Národních britských archivů pro GreWi by mělo dojít k odtajnění po britských volbách.

Odkládaní odtajnění posledních dokumentů stále přiživuje debatu o existenci mimozemšťanů. Britské ministerstvo již v roce 2013 zveřejnilo velkou část dokumentů na portálu Národních britských archivů. O rok později vyšlo najevo, že jich ještě několik zbývá.

 

Ministerstvo obrany podle GreWi uvedlo, že dokumenty zveřejní v roce 2015, datum bylo následně přesunuto na začátek roku 2016, později bylo odtajnění přesunuto na srpen 2016, ale následovalo další odložení. Dokumenty měly být zveřejněny začátkem roku 2017, ale kvůli blížícím se britským volbám dojde podle vyjádření mluvčího Národních britských archivů k odtajnění až v průběhu června.

 

Postupné odkládání Národní britské archivy zdůvodňují tím, že se objevily další citlivé informace, které nepodléhají britskému zákonu o svobodném přístupu k informacím, kvůli kterému musely být dokumenty přeposlány na ministerstvo obrany pro další přezkoumání.

 

 

Dříve zveřejněné dokumenty obsahují ohromné množství svědectví o pozorování UFO sesbíraných od sedmdesátých let minulého století. Dokumenty obsahují také například radarové snímky.
 

klma TN.cz