Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

překvapení Britové

Británie žádá další odklad brexitu, u pasů se s odchodem počítá

I když je Británie stále v Evropské unii, Britové již dostávají pasy, které říkají něco jiného. Britská premiérka Theresa Mayová přitom požádala o další odklad, o kterém by se mělo rozhodovat už tuto středu.

Nově vydávané britské pasy již neobsahují slovní spojení Evropská unie i přes to, že je Británie stále čelenem EU a opět to vypadá, že dojde k dalšímu odkladu.

 

Theresa Mayová totiž požádala o další odklad až do 30. června. Předseda Evropské rady Donald Tusk přitom chce údajně Británii nabídnout flexibilní dvanáctiměsíční odklad termínu odchodu z Evropské unie, informuje britská stanice BBC s odvoláním na nejmenovaný vysoce postavený unijní zdroj.

 

I když se rozchod Británie a Evropské unie neustále odkláda, už od 30. března se vydávají pasy bez řádného označení, což mate i některé Brity.

 

 

"Vyzvedla jsem si dnes pas - můj starý vyprší během několika měsíců. Koukněte nahoru: Najděte rozdíl," zveřejnila Susan Bindle Baroneová společně s fotografií nového a starého pasu. "Byla jsem velmi překvapená, pořád jsme přeci členy Evropské unie," sdělila Baroneová BBC.

 

 

O případném posunutí termínu brexitu budou Tusk a lídři unijních zemí rozhodovat na bruselském summitu příští středu.
 

klma TN.cz