platí na sedm dní

British Airways ruší lety do Káhiry. Mají obavy o bezpečnost

Letadlo British Airways
Zdroj: Profimedia

Cestující v sobotu z londýnského letiště Heathrow neodletěli do egyptské Káhiry. Letecká společnosti British Airways z bezpečnostních důvodů pozastavila všechny lety na následujících sedm dní.

Podle BBC bylo cestujícím vzápětí oznámeno, že jim nebude nabídnuta žádná alternativa letu. Letecká společnost neupřesnila, z jakého bezpečnostního důvodu budou všechny lety zrušeny.

 

British Airways pozastavila lety na následujících sedm dní – zrovna uprostřed turistické sezóny tak zřejmě hodně lidí neodletí na plánovanou dovolenou. Mluvčí letiště v Káhiře zatím informace o zrušených letech neobdržel.

 

"Neustále prověřujeme bezpečnostní opatření na všech našich letištích po celém světě. Lety do Káhiry jsme na sedm dní pozastavili. Jde o preventivní opatření, které umožní další posouzení situace," citoval portál BBC mluvčího společnosti British Airways.

 

 

"Bezpečnost našich zákazníků a posádky je pro nás vždy na prvním místě. Nikdy bychom nevypravili letadlo, kdyby to nebylo bezpečné," dodal mluvčí.

 

Také britské ministerstvo zahraničních věcí v pátek změnilo upozornění pro občany Británie, kteří cestují do Egypta. "Existuje zvýšené riziko terorismu v letecké dopravě. Pro lety z Egypta do Británie byla zavedena dodatečná bezpečnostní opatření," uvedlo ministerstvo podle BBC.

 

 

Cestující se o zrušeném letu dozvěděli až na letišti. "Nikdo nám nepomohl, ani neporadil nějakou alternativu," řekla sedmdesátiletá Britka, která si měla v Egyptě užít dovolenou se svým jedenáctiletým vnukem. "Je z toho zničený, těšil se tam měsíce," popsala. Cestující na letišti dostali voucher v hodnotě pěti liber na nákup potravin.

Související témata:
mik TN.cz