Poprvé v akci

Britové nasadili proti ISIS nové bomby. Takhle to dopadlo! VIDEO

Téma:

Britské královské letectvo se v úterý pochlubilo záběry, na kterých jeho letadla likvidují podzemní bunkr Islámského státu kdesi v západním Iráku. Britové poprvé použili nové tunové bomby určené k ničení podzemních komplexů.

Záběry z palubní kamery britského stíhacího bombardéru Panavia Tornado zachycují bombardování podzemního tunelového komplexu, který si Islámský stát vybudoval na úpatí jedné z iráckých hor. Stačilo pár vteřin a z tunelů nic nezůstalo.

 

Britové totiž poprvé ve válce s Islámským státem nasadili vylepšené hlavice Paveway III., tedy laserem naváděné bomby s tunovou průraznou hlavicí. Na cíle Islámského státu je poprvé RAF svrhla minulý týden ve čtvrtek.

 

"Normálně naše letadla nesou menší naváděné bomby Paveway IV a rakety Brimstone, kterých mohou nést velké množství a jsou více vhodné k podpoře pozemních vojsk," uvedl mluvčí ministerstva obrany.

 

 

"Bomby EPW III byly zatím připraveny v záloze, kdybychom je potřebovali proti těžko zničitelným nebo zpevněným podzemním cílům," vysvětluje mluvčí.

 

"Bombardéry Tornado útočily na velký komplex tunelů a bunkrů vykopaných na terasovitých kopcích nad řekou Eufrat v západním Iráku. Bombardéry úspěšně dvěma bombami EPW III zasáhly vstupy do tunelových komplexů," popsal mluvčí průběh mise.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOLAPS SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: ISIS zaútočil na Instagram! Tisíce lidí po celém světě šílí

JSOU TO HRDINKY: Syrské ženy se mění v bojovnice proti ISIS! Podívejte se na tyhle drsný holky!

 

vbo TN.cz