Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Královská rodina

Britové se připravují na nejhorší, už připravují i evakuaci královny

Královna Alžběta II. - Trooping the Colours
Zdroj: Profimedia

Velká Británie nechce v případě brexitu bez dohody ponechat nic náhodě. Britská vláda totiž obnovila tajný plán na záchranu královské rodiny z dob studené války. Pokud by v Londýně vypukly nepokoje, bude královna Alžběta II. (92) i se svou rodinou evakuována.

Představitelé spojeného království oživili nouzové plány z dob studené války. Podle nich bude královská rodina přesunuta na bezpečné místo v případě, že dojde po brexitu k nepokojům v Londýně. Informoval o tom list The Sunday Times.

 

"Tyto nouzové evakuační plány existovaly od dob studené války, ale byly nyní přepracovány pro případ občanských nepokojů po brexitu bez dohody," uvádí britský list. Ten citoval nejmenovaný zdroj z úřadu vlády, který má na starosti citlivé informace.

 

Podle poslance Konzervativní strany Jacoba Rees-Mogga jde ale o zbytečnou paniku ze strany úředníků. Připomněl, že královská rodina zůstala v Londýně i během jeho bombardování za druhé světové války. Poslanec patří k příznivcům ochodu Británie z Evropské Unie.

 

 

Britská královna minulý týden při svém tradičním projevu na výročí založení Sandringhamského ženského institutu vyzvala politiky, aby se na brexitu dohodli. Od panovnice se přitom v politických otázkách očekává neutralita.

pan TN.cz