Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2018
noční můra

Britové šílí: Pavouci velikosti talíře jsou na útěku. Zabíjí ptáky i myši!

Sklípkan parahybský
Zdroj: Profimedia
Sklípkan parahybský

Velkou paniku vyvolala ve Velké Británii dopravní nehoda, během které z dodávky utekli dva obří pavouci. Další tři našli v nádobkách na místě nehody. Nikdo netuší, kde se uprchlíci mohou pohybovat.

Pro mnoho lidí je to jako noční můra! Pavouci velikosti jídelních talířů nekontrolovatelně běhají po městě. Přesně to se v těchto dnech děje v britském Derbyshire. Při nehodě se převrhly nádobky s pavouky a dvěma se podle řidiče podařilo utéct. Píše o tom Daily Mail.

 

Na místě našli ještě další tři pavouky menšího vzrůstu – pravděpodobně se jedná o potomky uprchlých osminožců. Experti se snaží lidi uklidnit tvrzením, že v současném tropickém počasí pavouci původem z Brazílie nemohou přežít. Příliš to ale nepomáhá, dva lidé už se zhroutili.

 

Jednat se má o sklípkana parahybského, který běžně obývá lesní, lesostepní a křovinaté lokality. Vyhrabává si až 25 centimetrů hluboké nory a kromě hmyzu je schopen ulovit také hlodavce, ptáka či ještěrku.

 

 

Samičky dorůstají až gigantický rozměrů – i s nohama mohou měřit 25 centimetrů, vážit mohou dokonce 100 gramů. V případě ohrožení se brání odhazováním žahavých chlupů, v krajním případě i kousnutím.

mom TN.cz
Reklama