ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

Britové uzavřeli Leicester! Ve městě je desetina všech britských nakažených

Muž s rouškou v Británii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 6. 2020
Téma:

Britský Leicester s asi 330 tisíci obyvateli se kvůli koronaviru znovu uzavře, plánovaná uvolnění se ruší. Město má asi trojnásobný počet nakažených oproti jiným.

Prvním lokálně uzavřeným britským městem se stal Leicester. Kvůli vysokému počtu nakažených, kteří se v poslední době objevili, se v něm nejméně o dva týdny prodlouží protiepidemická opatření, znovuotevřené obchody a školy se opět uzamknou. Informaci přinesl portál The Guardian.


"Uvědomuji si obavy obyvatel Leicesteru, chci vás ale ujistit, že máte naši plnou podporu," prohlásil britský ministr zdravotnictví Matt Hancock podle agentury AP. Podle Hancocka je ve městě asi 10 procent všech nakažených ve Velké Británii. Do města je zakázáno cestovat kromě nezbytných důvodů, lidé by měli udržovat rozestupy.

 

 

Problémy s koronavirem nutí přijímat opatření i ve Spojených státech. Státy Oregon a Kansas zavádí povinné nošení roušek. Arizona nechává uzavřít bary, fitness centra, kina a aquaparky. Pláže v Los Angeles a také na Floridě se neotevřou na Den nezávislosti 4. července. Na newyorské Broadway se nebudou hrát žádná představení do konce roku 2020. Souhrn uvedl portál USA Today.

 

Britové ignorují opatření a zaplňují pláže. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz