nečekaná změna

Britská královna porušila vánoční tradici! Udělala to kvůli Meghan

Snoubenka prince Harryho Meghan Markle stráví vánoční svátky s britskou královskou rodinou. Americká herečka přijala oficiální pozvání. Bude to vůbec poprvé, kdy se partner člena královské rodiny zúčastní oslav ještě před svatbou.

Britská královna porušila tradici a na každoroční vánoční slavnost, která probíhá v úzkém rodinném kruhu, pozvala snoubenku prince Harryho. Meghan Markle tak poprvé stráví Vánoce s celou královskou rodinou.

 

"Očekávejte, že na Štědrý den v Sandringhamu spatříte vévodu a vévodkyni z Cambridge, prince Harryho a slečnu Markle," informoval mluvčí Kensingtonského paláce.Uplynulo přitom jen několik týdnů, co pár oficiálně oznámil zasnoubení.

 

Meghan se tím dostává nebývalé pocty. Vévodkyně z Cambridge Kate se královského pozvání v roce 2010 nedočkala. A to přesto, že se vánoční oslavy konaly měsíc poté, co se s princem Williamem zasnoubili. Vánoce s královskou rodinou nemohl před svatbou strávit ani Mike Tindall, tehdy snoubenec královniny vnučky Zary Phillips.

 

 

Tradičně slaví královská rodina Vánoce na venkovském sídle Sandringham v anglickém hrabství Norfolk. Štědrovečerní večeře probíhá ve velkém stylu a dárky se tradičně rozbalují už večer - zvyk, který zavedla královna Viktorie. Její královská výsost Alžběta II. si potrpí na levné a vtipné dárečky.

 

"Přemýšlela jsem, že bych jí něco vyrobila. To by ale mohlo dopadnout moc špatně. Rozhodla jsem se, že udělám čatní (tradiční indické jídlo - pozn.red.) podle receptu své babičky," řekla Meghan.

 

Na Boží hod vánoční se celá královská rodina vydává na tradiční mši v místním kostele svaté Máří Magdaleny. Před vchodem je vítají davy rozjařených Britů. Ten den nesmí chybět ani každoroční vánoční proslov panovnice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠOKUJÍCÍ! Proč princ Harry s Meghan chtějí BANÁNOVÝ SVATEBNÍ DORT?
8 věcí, které jste nevěděli o MEGHAN MARKLE

Darja Stomatová/ lud TN.cz