Obchod s lidmi

Britská policie zatkla čtyři Čechy! Měli si zotročit dvanáct krajanů

Policie ve Velké Británii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Britská policie zadržela čtyři Čechy, kteří měli obchodovat s lidmi. Viní je z převaděčství a moderního otrokářství. Při razii osvobodili dvanáct lidí, které podezřelí vykořisťovali, i oni byli z Česka.

Policisté brzy ráno provedli razie ve městech Dover, Folkestone a Lydd. Prověřili dohromady jedenáct adres, mezi nimi i továrnu nebo myčku aut. Čtyři lidi - tři muži a jedna žena z Česka byli zadrženi, píše portál Kent Live.

 

Češi jsou podezřelí z obchodování s lidmi a moderního otrokářství. Na všechny byl vydán zatykač kvůli podezření, že jsou členy rozsáhlé zločinecké sítě. Při zásazích policisté osvobodili dvanáct obětí, také z Česka.

 

 

"Převaděčství a moderní otrokářství jsou dva z nejrychleji bujících mezinárodních zločinů, jsou velkým zdrojem příjmů pro lidi, kteří jsou za to zodpovědní a kteří se jen málo starají o utrpení, jež způsobili obětem, které ošálili slibem lepšího života v Británii," uvedl detektiv James Derham.

 

Britská policie na případu spolupracuje s českými kolegy, gang měl být napojen i na členy na Slovensku. Všichni čtyři podezřelí zůstávají ve vazbě, dvanáct osvobozených bylo prozatím umístěno do budovy Armády spásy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz