Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sexuální skandál

Britský ministr Fallon novinářce před lety sáhl na nohu, rezignoval!

Zdroj: TV Nova

Britský ministr obrany Michael Fallon tento týden rezignoval. Člen vlády čelil tlaku kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování novinářky. Před patnácti lety jí měl sáhnout na koleno. Premiérka Mayová jeho rezignaci přijala a vyjádřila mu uznání za práci.

Vlna případů sexuálního obtěžování zasáhla Evropu a tentokrát smetla britského člena vlády. "V uplynulých dnech se vynořila řada obvinění, které se týkaly mého chování v minulosti. Řada z nich byla falešná, ale uznávám, že jsem v minulosti nedosahoval vysokých měřítek, jež vyžadujeme od armády, kterou mám tu čest zastupovat. Zhodnotil jsem svou nynější pozici ve vládě a rozhodl jsem se rezignovat," prolásil Fallon.

 

Vše odstartoval článek, který popisoval patnáct let starý incident. Michael Fallon měl při večeři opakovaně sahat na koleno jedné z přítomných rozhlasových novinářek. Exministr se údajně hned omluvil a samotná novinářka považuje kauzu za uzavřenou. Rezignace ministra je podle ní absurdní.

 

Myslím si, že když podle premiérky měl opustit úřad, tak je za tím jiný důvod. Upřímně, kdyby kvůli tomu měl odejít každý muž, do konce dne by jich v práci nezůstalo mnoho.

 

 

Premiérka Mayová, která už dříve vyzvala k vyšetřování obvinění ze sexuálního obtěžování na půdě parlamentu, rezignaci ministra přijala.

 

Problémy měl i oscarový herec Dustin Hoffman, který byl nařčen z toho, že před dvaatřiceti lety sexuálně obtěžoval tehdy sedmnáctiletou filmovou praktikantku. Dalším na seznamu je i jeden z nejúspěšnějších producentů a režisérů Hollywoodu Brett Ratner, který má za sebou například jeden ze série filmů o X-menech nebo snímek Červený drak s Anthony Hopkinsem.

lud TN.cz