Prázdný rychlík

V Brně se srazila lokomotiva s vlakem. Strojvůdce je zraněný

Téma:

Na brněnském nádraží se brzy ráno srazil vlak bez cestujících s posunovanou lokomotivou. Vlak projel návěstidlo a částečně vykolejil, strojvůdce lokomotivy se zranil. Škoda činí 3 miliony korun.

Strojvůdce rychlíku, který měl odjíždět do Havlíčkova Brodu a Prahy, projel návěstidlo zakazující jízdu. "Následně se bočně srazila s protijedoucí posunovanou samostatně jedoucí lokomotivou, která jela od nástupiště na odstavné nádraží," informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Lokomotiva měla vézt rychlík do Bohumína. "V důsledku srážky byl zraněn strojvedoucí samostatně jedoucí lokomotivy," doplnil Drápal v tiskové zprávě. Druhému strojvůdci se nic nestalo.

 

 

 

České dráhy informovaly, že na hlavním nádraží budou mít vlaky zpoždění 10 až 30 minut. Spoje na Vyškov jezdí ze stanice Brno-Slatina, kam bude jezdit náhradní autobusovou dopravou. Vlaky ve směru na Havlíčkův Brod budou odjíždět z Králova Pole, kam se dá dojet tramvají.

 

 

"Při srážce lokomotiva vlaku určeného k jízdě do Prahy vykolejila. "Prozatím byly škody odhadnuty na vlakových soupravách na 3 milióny korun," dodal Drápal. Letos už návěstidlem projel vlak v 61 případech, loni v 90.

epa TN.cz