Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Brněnské výstaviště se chystá na podzimní sezónu. Největší akcí bude Mezinárodní strojírenský veletrh

Veletrhy Brno
Zdroj: Veletrhy Brno
Téma:

Přes rok byly zavřené, nyní obdržely veletržní správy konečně pozitivní informace. Díky narůstající imunitě a ústupu pandemie počítá vláda na podzim s konáním veletrhů ve standardním režimu bez omezení. Veletrhy Brno se tak pouštějí do intenzivních příprav akcí ve druhém pololetí.

Vláda podporuje konání veletrhů

Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček podpořil konání průmyslových akcí, zejména Mezinárodního strojírenského veletrhu. „Musíme firmám umožnit osobní setkávání. Veletrh má velký dopad a zástupci firem se na něm mohou v jeden čas potkat s množstvím klientů,“ uvedl. Doplnil, že aktuálně vláda pracuje na nastavení pravidel, díky kterým se na výstavišti budou návštěvníci i vystavovatelé cítit komfortně.Veletrhy Brno tak zahájily intenzivní přípravu podzimních akcí. „Nacházíme se ve zcela jiné situaci než před rokem, kdy vládla nejistota. Spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a hlavní hygieničkou na stanovení proveditelných podmínek pro konání veletrhů, kdyby se situace zhoršila. V případě, že bude pokračovat pozitivní vývoj pandemie, počítáme s konáním veletrhů bez omezení,“ sdělil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.Vystavovatelé touží po návratu na veletrhy

Radost z uvolnění veletrhů mají i vystavující firmy. Ty se sice mohly v minulém roce prezentovat on-line, nicméně v průzkumu společnosti Veletrhy Brno uvedlo téměř sedmdesát procent společností, že pro ně není virtuální prostředí vhodnou alternativou. „Téměř osmdesát procent respondentů naopak potvrdilo, že se po rozvolnění na výstaviště vrátí,“ řekl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek.Nejvíce firem bude na brněnském výstavišti na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se uskuteční od 8. do 12. listopadu 2021. „Zájemci se hlásí už teď. Pravdou ale je, že někteří zahraniční vystavovatelé vyčkávají na to, jak budou nastavené podmínky pro cestování,“ vysvětlil ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu Michalis Busios.Maraton akcí odstartují už v srpnu B2B veletrhy módy a obuvi STYL a KABO. V září je vystřídá veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH společně s Národní výstavou hospodářských zvířat. Po více než roce se uskuteční také odborný veletrh OPTA či bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS a ISET. V podzimním veletržním kalendáři nebude chybět ani Caravaning Brno.

Související témata:
Komerční článek