Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2018
pozdvižení v brně

Desetitisíce korun poletovaly ulicemi Brna! Majitel už se našel

Peníze
Zdroj: TV Nova

Svým očím nemohla uvěřit devětatřicetiletá Brňanka. Šla po centru města, když v tom najednou na zemi uviděla poházené tisícové bankovky. Poctivá nálezkyně upozornila na balík peněz policii.

Na ulici v centru Brna se povalovalo neuvěřitelné množství peněz! Všimla si jich kolemjdoucí mladá žena, poctivá nálezkyně upozornila na povalující se bankovky policii.

 

"Hlídka, která na místo přijela, balíček přepočítala a zjistila, že jeho majitel přišel možná svou nepozorností o desítky tisíc korun,“ sdělila mluvčí Městské policie Brno Tereza Kadrnožková. Nemalý obnos peněz čekal na svého majitele na policejní služebně.

 

Devětatřicetiletá žena však nebyla první, kdo kolem poházených bankovek procházel. "Lidé si jich však nevšímali," sdělila policii. Možná se kolemjdoucí Brňané domnívali, že je klame zrak, když viděli spoustu peněž poletujících ulicí, nebo byli přesvědčeni, že nemůže jít o pravé peníze. To už se ale nedozvíme.

 



Ten se policii přihlásil v pátek 12.10. "Majitel, vše dokonale popsal. Trasu, kudy šel, celkovou hodnotu bankovek i jejich počet. Jeho výpověď se shodovala i s kamerovými záznamy," popisuje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Šťastný majitel se chce ženě, která na bankovky upozornila policii, odměnit. Podle Ghanema by ji rád v nejbližší době kontaktoval a odvděčil se jí za poctivost.

mj TN.cz
Reklama