Uprchlík se dvěma hrby

Brněnští strážníci chytali velblouda. Zvíře uteklo ze svatby

Téma:

Velblouda, který se za Brnem procházel po silnici, chytali tamní strážníci. Zvíře bylo atrakcí pro hosty na svatbě, kde se mu zřejmě moc nelíbilo a tak se v nestřeženou chvíli rozhodlo zmizet na průzkum.

Když hlídka dorazila na místo, které označili svědci, hověl si velbloud v trávě. Vzápětí dorazila i jeho majitelka. "Ta strážníkům vysvětlila, že v nedalekém hotelu se koná svatba a té se velbloud účastnil jako atrakce," popsal netradiční odchyt mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Strážníci našli uprchlíka zhruba tři sta metrů od hotelu uvázaného u železné tyče. Tam ho nejspíš někdo "ukotvil", aby zvíře nepobíhalo po silnici. Majitelka dvouhrbého korábu pouště se za svého svěřence omluvila a zvíře si odvedla.

GALERIE: Velbloud utekl ze svatby, chytali ho strážníci

1
/
5
Zdroj: MP Brno
Velbloud na útěku, chytali ho brněnští strážníci - 1
 

Loni v únoru brněnští strážníci zase pronásledovali koně, kteří utekli z ohrady mezi Komínem a Medlánkami poté, co nezajištěnou bránu otevřel vítr. Nakonec se dostali až do tunelu.

"Brněnští strážníci již v minulosti odchytávali mimo jiné klokana, paviána, bobra, hady či jezevce. Koncem května zastavovali provoz, aby ochránili kachní mámu s šesti káčaty," vypočítal Ghanem.

Související témata:
pez, Ondřej Požár TN.cz