Neposedné stádo

Velké naháněcí akce. Strážníci v Brně kvůli kozám obrátili město naruby

Téma:

Brněnští strážníci chytali během uplynulého víkendu v části Líšeň neobvyklé uprchlíky. Tamnímu chovateli uteklo stádo koz a ovcí. Zasahovat kvůli nim museli hned třikrát.

Stádo koz a ovcí, které se volně páslo na trávníku mezi domy a v okolí tramvajové trati, nenechalo v klidu místní obyvatele. Ti vytušili, že něco není tak, jak má být, a přivolali městské strážníky.

 

Muži zákona ihned vyrazili po nezaměnitelných stopách v podobě kozích bobků, které uprchlice trousily po chodnících, i trávnících na blízkém sídlišti.

 

Přežvýkavce našli záhy. Zalíbily se jim travnaté plochy u líšeňské tramvajové zastávky Kotlanova. Ty nejsmělejší si dokonce ustlaly v mostní konstrukci nad tratí.

 

 

Během víkendu kvůli těmto sudokopytníkům strážníci vyjížděli hned třikrát. Stádo už dobře znají. Místnímu majiteli totiž v poslední době utíká opakovaně.

 

Protože muž přes několik upozornění stále ještě nevybavil ohradu, kde zvířata žijí, petlicí nebo jiným mechanismem, který by zabránil úniku zvířat, předali podklady správnímu orgánu pro důvodné podezření z přestupku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo, Věra Müllerová TN.cz