Útočili cizinci

Brutálně napadený číšník stále nemá vyhráno! Musel na operaci

Číšník napadený v pražské restauraci skupinou cizinců - 2
Zdroj: TN.cz
Číšníka v pražské restauraci napadla skupina cizinců
Téma:

Číšník, kterého v dubnu brutálně napadli turisté z Nizozemska, musel na další operaci. Jeho zdravotní stav se nelepší, spíše naopak. Dva z mužů, kteří měli na číšníka zaútočit, stále čekají na soud ve vazbě.

Miroslav, který měl po napadení především vážná poranění mozku a byl v ohrožení života, se ve středu podrobil další operaci. Na zákrok zamířil do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Informoval o tom portál Novinky.cz, o jakou operaci šlo, ale nedodal.

 

"Bohužel se některé věci zhoršily. Jeho stav se nelepší, spíše naopak, a tím pádem se to muselo takhle vyřešit," uvedl pro portál Mirkův zmocněnec a bývalý kriminalista Jiří Brych. Po útoku měl číšník také natřikrát zlomenou lícní kost a zraněné oko.

 

Skupina sedmi nizozemských turistů brutálně napadla číšníka poté, co se je snažil na zahrádce restaurace umravnit. Vytkl jim, že si přinesli vlastní alkohol. Cizinci Miroslava zkopali do bezvědomí. Stalo se tak 21. dubna v centru Prahy.

 

 

Policisté nakonec Nizozemce dopadli na ruzyňském letišti krátce před odletem. Dva z nich kriminalisté neobvinili, další tři dostali podmínku za výtržnictví a byli na pět let vyhoštěni ze země. Poslední dva čekají na soud ve vazbě, za pokus o vraždu jim hrozí 18 let vězení.

 

Asi měsíc po útoku se k němu na tiskové konferenci vyjádřil sám napadený číšník. Uvedl, že pokud by se v budoucnu ocitl v podobné situaci, jednal by stejně. "Unikl jsem jen o vlásek. Stačil kop navíc a už jsem tu nemusel sedět," popsal Miroslav.

 

Podívejte se na záznam tiskové konference s číšníkem:

 

epa TN.cz