Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drsné video

Brutální bitka školáků. Menšího kluka agresor na nádraží skolil hlavičkou

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 22. 8. 2019

Policisté ze Znojma vyšetřují brutální napadení školáka na nádraží. Útočníkem je jeho starší spolužák a další kamarádi si akci natáčeli. Podle policistů se agresor mohl dopustit výtržnictví.

Skupina školáků už předem počítala s tím, že dojde ke rvačce, měli zapnuté telefony, aby akci mohli natočit. Jen díky tomu se případ dostal na veřejnost. Útočník si vybral o hlavu menšího spolužáka a bez varování zaútočil.

 

Ostatní místo pomoci napadenému jen komentovali situaci. Školák dostával jednu ránu za druhou a zbabělý útok přišel trapný už i divákům.

 

Video se dostalo až ke znojemské policii a ta začala případ okamžitě vyšetřovat. Útočník se pravděpodobně dopustil trestného činu.

 

"Případem se podle prvotních informací zabýváme pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

 

 

Policistům se podařilo velmi rychle vytipovat útočníka. Pomohlo jim i video, na kterém napadený vyslovil jeho jméno.

 

Rvačky mezi školáky nejsou podle psychologů nic mimořádného, ale v poslední době se množí případy, kdy si je agresoři záměrně natáčejí, aby oběť šikanovali i na sociálních sítích. Policie i vedení škol proto podobné incidenty velmi důsledně vyšetřují.

 

"Pokud nastane nějaký problém, je potřeba ho řešit co nejdřív, aby nenastala ta šikana," ví ředitel školy Jiří Odehnal.

 

 

V minulosti třeba jedna žákyně opakovaně napadala svoji spolužačku kvůli oblečení. Šikana měla takový dopad na celou třídu, že ředitel agresorku raději vyloučil ze školy. "Ta šikana byla v takovém stádiu, že nešlo udělat nic jiného," vysvětlila učitelka.

 

V poslední době se šikana přesouvá ze škol na ulice. Gangy mladistvých si vyřizují účty v hromadných bitkách. Jednu natočili strážníci v Brně. Napadený a jeho přítelkyně čelili trojnásobné přesile.
 

vbo TN.cz