Drsné video

Brutální bitka školáků. Menšího kluka agresor na nádraží skolil hlavičkou

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 22. 8. 2019
Téma:

Policisté ze Znojma vyšetřují brutální napadení školáka na nádraží. Útočníkem je jeho starší spolužák a další kamarádi si akci natáčeli. Podle policistů se agresor mohl dopustit výtržnictví.

Skupina školáků už předem počítala s tím, že dojde ke rvačce, měli zapnuté telefony, aby akci mohli natočit. Jen díky tomu se případ dostal na veřejnost. Útočník si vybral o hlavu menšího spolužáka a bez varování zaútočil.

 

Ostatní místo pomoci napadenému jen komentovali situaci. Školák dostával jednu ránu za druhou a zbabělý útok přišel trapný už i divákům.

 

Video se dostalo až ke znojemské policii a ta začala případ okamžitě vyšetřovat. Útočník se pravděpodobně dopustil trestného činu.

 

"Případem se podle prvotních informací zabýváme pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví," uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

 

 

Policistům se podařilo velmi rychle vytipovat útočníka. Pomohlo jim i video, na kterém napadený vyslovil jeho jméno.

 

Rvačky mezi školáky nejsou podle psychologů nic mimořádného, ale v poslední době se množí případy, kdy si je agresoři záměrně natáčejí, aby oběť šikanovali i na sociálních sítích. Policie i vedení škol proto podobné incidenty velmi důsledně vyšetřují.

 

"Pokud nastane nějaký problém, je potřeba ho řešit co nejdřív, aby nenastala ta šikana," ví ředitel školy Jiří Odehnal.

 

 

V minulosti třeba jedna žákyně opakovaně napadala svoji spolužačku kvůli oblečení. Šikana měla takový dopad na celou třídu, že ředitel agresorku raději vyloučil ze školy. "Ta šikana byla v takovém stádiu, že nešlo udělat nic jiného," vysvětlila učitelka.

 

V poslední době se šikana přesouvá ze škol na ulice. Gangy mladistvých si vyřizují účty v hromadných bitkách. Jednu natočili strážníci v Brně. Napadený a jeho přítelkyně čelili trojnásobné přesile.
 

vbo TN.cz