Video Rozhovor s dcerou

Bitka v metru: Mladíci zranili i seniorku. Skončila v Bohnicích!

Téma:

Případ brutální rvačky v metru vyšetřují pražští policisté. V sobotu 21. ledna po sedmnácté hodině se ve vestibulu stanice metra Flora porvala skupina mladíků. Jeden z mladíků se dal na útěk, pronásledující útočníci srazili a vážně zranili šestasedmdesátiletou ženu.

Policisté nyní video z brutální bitky v metru zveřejnili. Dva mladíci na něm procházejí vestibulem, následuje je další dvojice, dva z nich se pak na jednoho z mladíků vrhnou. K útoku se připojí ještě třetí útočník. Napadení sledovalo dalších šest chlapců a jedna dívka.

 

"Na poškozeného zaútočili za použití teleskopického obušku, ranami pěstí a kopy do oblasti hlavy. Po útoku se dal poškozený na útěk, přičemž ho útočníci pronásledovali a přitom srazili šestasedmdesátiletou ženu, která vestibulem procházela," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

Ženu při tom vážně zranili. "Konkrétně se jednalo o zranění ramene a kyčle, což si následně po odvozu do nemocnice vyžádalo operaci," doplnil Daněk. Mladíky to, že ve vestibulu srazili ženu, nechalo naprosto chladnými. Zraněné nepomohli, místo toho dál pronásledovali a napadali svojí oběť.

 


Reportérka TV NOVA mluvila s dcerou zraněné ženy, která se svěřila, že její maminka je na tom po operaci strašně zle. "Narkóza u ní asi rozjela nějakou skrytou demenci, po zákroku byla dezorientovaná a měla silné halucinace, kterým věřila," popisuje děsivé následky zranění dcera seniorky.


Důchodkyně proto po několika týdnech v nemocnici neskončila doma, ale v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Navíc zraněnou pravou ruku stále může používat jen velmi omezeně.


"Maminka by si měla čerstvě užívat pravnouče, místo toho je život celé rodiny naruby. Je z ní úplně jiný člověk," pláče zničená žena.


Celý rozhovor:


 


Policisté případ prošetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachatelům hrozí až dva roky ve vězení. Totožnost dvou útočníků, oběti i jedné dívky, která napadení sledovala, už policisté zjistili. Potřebovali by ale zjistit ještě jména šesti chlapců, kteří útoku přihlíželi. Jeden z nich se do útoku také zapojil a oběť několikrát kopnul.

 

Kriminalisté doufají, že na zveřejněných záběrech někdo šestici chlapců, která útoku přihlížela, pozná a ozve se na linku 158. Zároveň žádají všechny, kteří útok viděli nebo pomáhali sražené ženě, aby se policistům také ozvali.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Justin Bieber na turné udeřil fanouška do obličeje! Tomu hned začala téct krev. Proč to udělal?

VIDEO: Mladíci chtěli obtěžovat dvě dívky! Když je odvážný muž zachránil, partička se mu šla pomstít

Související témata:
vbo TN.cz