Policejní vyšetřování

Silvestr v Brně: Vybuchl kontejner na sklo, muže napadli sekyrou

Téma:

Několik silvestrovských incidentů pravděpodobně skončí trestním stíháním. Policie se chystá obvinit například dva muže z Blanenska, kteří při oslavách vytáhli zbraně, a v Brně pátrají kriminalisté po člověku, který hodil do kontejneru na sklo silnou výbušninu.

Neznámý pachatel z Brna při novoročním odpalu mohl zabít člověka. Silnou výbušninu hodil do kontejneru plného skla. Výbuch roztrhal plastový obal a střepy létaly přes celou ulici. Jen zázrakem nikoho nezasáhly.

 

Policisté žádají svědky o pomoc s jeho dopadením. Pravděpodobně použil nelegální petardu z tržnice, před kterou pyrotechnici už roky varují. "To vám utrhne ruku," prohlásil o ní už dříve pyrotechnik Roman Pawlas.

 

Stejně silnou nálož použil i mladík z Přeštic, který ji navíc připevnil na láhev nemrznoucí kapaliny a odpálil přímo na náměstí. Tento čin už vyšetřuje policie jako obecné ohrožení.

 

 

Soudní dohru bude mít nejspíš i spor z Blanenska. Muž si stěžoval na hlasitou pyrotechniku před bytovým domem - od jednoho útočníka dostal ránu sekyrkou a druhý na něj vytáhl plynovou pistoli. Oba agresoři skončili v policejní cele.

Josef Svoboda/epa TN.cz