Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2018 14:16
Brutální týrání

Matka z Plzně tvrdě praštila s holčičkou! Dítě má prasklou lebku

Týrané dítě -1
Zdroj: Thinkstockphotos

Neuvěřitelný případ krutosti vyšetřují plzeňští policisté. S prasklou lebkou skončila v minulých dnech v nemocnici téměř roční holčička. Podle policie jí vážná zranění způsobila její matka. Ta je teď obviněná z týrání svěřené osoby a hrozí jí až osmileté vězení.

Plzeňské kriminalisty na případ týrání upozornil dětský lékař, protože batole mělo zlomeninu týlní kosti a modřiny po celém těle. Zranění patrně vzniklo tak, že matka minimálně jednou dítětem udeřila o tvrdou podložku.

 

Holčička byla následně úřady svěřena do pěstounské péče své 61leté babičce. Přestože měla soudem zakázáno dítě snaše půjčovat, několikrát jí dítě nechala na hlídání. Matka miminku opět opakovaně ubližovala.

 

 

"Opět jí ubližovala a intenzivně s ní třásla,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. "Svým jednáním způsobila žena dítěti taková zranění, že bylo v bezprostředním ohrožení života. Díky lékařské pomoci dívka žije, ale bude mít následky na celý život,“ uzavřela Rubášová.

 

Kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetileté matky, kterou obvinili ze spáchání zločinu týrání svěřené osoby, a jednašedesátileté babičky za opuštění svěřené osoby. Oběma ženám hrozí až osm let vězení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?
Trestat dítě tělesně nebo ho poslat pryč? Hrubá chyba!

ls TN.cz
Reklama