Nebezpečný násilník

Brutální útočník za jeden večer napadl tři ženy. Vyhrožoval jim nožem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
12.6. 2020 11:10
Téma:

Pražští policisté od neděle pátrají po neznámém muži, který v průběhu noci v Praze zaútočil na tři ženy. Útoky následovaly krátce po sobě. Podle policie se násilník zaměřuje na mladé, štíhlé a pohledné dívky. Jeho tvář zachytila bezpečnostní kamera v metru.

K prvnímu útoku došlo kolem půl desáté večer v pražských Letňanech. Muž na autobusovém nástupišti s nožem v ruce měl zaútočit na ženu. Ta se snažila bránit, a nakonec se jí podařilo vysmeknout.

 

Utéct měla na nástupiště metra, kde se připojila ke skupině lidí. Napadení policii nenahlásila, kriminalisté tak hledají i ji. Útok částečně zachytila bezpečnostní kamera, většinu ženina boje s násilníkem však skryly sloupy u vchodu do metra.

 

 

Poté, co s první obětí neuspěl, měl podle policie zamířit na Opatov. Tam si vyhlédl další ženu a kolem půl dvanácté v noci na ni zaútočil. Stalo se to nedaleko koleje Blanice. Násilník prý ženu popadl pod krkem, povalil ji na zem a zaklekl. Přitom jí měl vyrazit z ruky telefon a začít ji škrtit.

 

V druhé ruce přitom měl mít nůž, který ženě údajně držel pod krkem. Jeho oběť se ale prý zuřivě bránila a snažila se mu nůž z ruky vytrhnout. V tu chvíli kolem dle policie mělo navíc projet auto. To prý útočníka vyděsilo a z místa raději utekl. Vyděšená žena se utekla schovat do budovy nedalekých vysokoškolských kolejí a zavolala odtamtud policii.

 

 

Ani druhý nevydařený útok muže neodradil. Podle informací policie hodinu po druhém útoku, zhruba o 300 metrů dál napadl třetí ženu. Útok se měl odehrát v ulici Jana Růžičky. Třetí oběti prý zezadu zakryl obličej rukou a chytil ji za krk. I ona se dle kriminalistů bránila a snažila se otočit k útočníkovi čelem.

 

To ho mělo rozzuřit a ženu měl poté udeřit pěstí do obličeje a strhnout na zem. Dalším násilnostem zabránil dle policie náhodný svědek. Na útočníka prý zařval, ať ženu okamžitě nechá. Tím ho vyděsil a surovec už potřetí utekl z místa činu.

 

 

"Podle prvotních informací od kriminalistů se jedná o muže, který se pohybuje po celé Praze. Zcela záměrně si vždy vybere oběť svého útoku, tu sleduje, a když okolo nejsou lidé, zaútočí. Vybírá si mladé, štíhlé a pohledné dívky. Je velmi surový a také nebezpečný. U sebe nosí nůž, který neváhá při útocích použít. Zcela zjevně napadá na jednu nohu," řekla policejní mluvčí Hana Křížová s tím, ať se ho občané nesnaží sami zadržet.

 

Jestli jde násilníkovi o peníze, nebo je motiv jeho útoku sexuální, zatím kriminalisté nevědí. Případ prošetřují jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, počítají ale s tím, že případné nové informace můžou vést k jeho překvalifikování. Policisté vyzývají občany, aby v případě, že útočníka na záznamu poznají, okamžitě zavolali na linku 158.

TN.cz