SUROVÉ PŘEPADENÍ

Brutální útok lopatou! Tři neznámí pachatelé na Liberecku zmlátili muže

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 21:08
13.11. 2020 12:35
Téma:

Případ se stal v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Muž, který šel navštívit příbuzného, přišel ve chvíli, kdy se 85letého seniora pokoušela vtlačit do jeho domu trojice mužů pod záminkou, že mu nabrousí nože. Trojice ho podle policie brutálně zmlátila lopatami.

Pan Kahl šel původně navštívit svého příbuzného. A přišel, jak se říká, za pět minut dvanáct. Před domem přistihl trojici mužů, kteří se násilím dobývali dovnitř.

 

"Jsem se jich ptal, co tady pohledávají, a oni, že brousí nože a nůžky," sdělil napadený muž. Trojici ještě upozornil, že podomní prodej je v obci zakázaný a v době pandemie navíc pro starého pána i nebezpečný. "Jsem jim řekl, ať vypadnou, že jsou na soukromém pozemku," dodal napadený.

 

A trojice skutečně odešla. Ale to si jen šla do své dodávky pro lopaty. Muže pak útočníci povalili na zem a začali ho lynčovat, až ztratil vědomí. "Povalili ho a surově ho mlátili do hlavy. To byla otázka několika minut," řekl obyvatel Proseče nad Ještědem. 

 

 

"Má zlomený nos, podlitiny v obličeji, modrá záda, nohy domlácené, nevidí pořádně, necítí zuby. Zhrozila jsem se," řekla manželka napadeného muže. 

 

Police případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví a nevylučuje změnu právní kvalifikace na těžké ublížení na zdraví. A po trojici intenzivně pátrá.

 

mb TN.cz