Ledeč nad sázavou

Bestiální útok na psy! Pachatel se vloupal do kotce a brutálně je zabil

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 6.12. 2019 20:25
Téma:

Otřesný případ vyšetřují policisté z Havlíčkobrodska. Ve středu měl neznámý pachatel zabít dva psy v kůlně, která se nacházela u domu. Zvířata byla předána veterinářům, kteří provedou pitvu. Za tento hrůzný útok může pachatel ve vězení strávit až tři roky.

Neštěstí se stalo v Ledči nad Sázavou na Vysočině ve středu 4. prosince v odpoledních nebo večerních hodinách. Neznámý pachatel vnikl na pozemek poté, co přelezl plot. Následně došel ke kůlně a rozbil sklo u okna.

 

Uvnitř se nacházeli dva pejsci, jelikož byla kůlna používaná jako kotec. "Neznámý pachatel zatím přesně nezjištěným způsobem, zřejmě přes rozbité okno, uvnitř kotce usmrtil dva psy," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Fotografie z místa činu jsou tak otřesné, že jsme se rozhodli je nezveřeňovat.

 

Majitelka své dva domácí mazlíčky našla, když přišla domů z práce. Podle informací TV Nova za to nejspíš mohou sousedské spory. Nedávno se psi měli zaběhnout k sousedovi a údajně mu zabili jeho dravého ptáka.

 

Policie vyčíslila škodu ve výši nejméně patnáct tisíc korun. "Obě usmrcená zvířata byla zajištěna a předána na veterinární pracoviště k provedení pitvy, která by měla stanovit příčinu úmrtí psů," doplnila mluvčí.

 

 

Policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušení domovní svobody a poškození věci. "V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až tří let. Případné týrání zvířat bude upřesněno po provedené pitvě a konzultaci s veterinářem a bude předmětem dalšího prověřování," dodala Čírtková.

 

TN.cz