letovisko Pula

Brutální útok v Chorvatsku! Seniora v kavárně zbili tři chuligáni. VIDEO

Napadení ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Policie v oblíbeném chorvatském letovisku Pula vyšetřuje brutální útok na seniora. Penzista, který pomáhal jako brigádník v kavárně, byl vážně zraněn, když se na něj vrhli tři mladíci, které předtím okřikl. Muž skončil v nemocnici. Video z brutálního napadení zveřejnil majitel kavárny.

Tři mladíky, kteří bezbranného seniora napadli, už policisté zadrželi. Jednoho dopadli přímo v Pule, další dva chytili v chorvatském hlavním městě Záhřebu. Podezřelé se podařilo policistům zadržet chvíli po útoku. Seniora napadli v neděli brzy ráno.

 

"Kvůli velkému množství hostů zaměstnáváme seniory, aby hlídali inventář kavárny. Okolo šesté ráno k ní přišla skupina mladých mužů. On je varoval, aby se nedotýkali vlajek, které tam máme ještě z mistrovství světa. Oni ho slovně poslali někam," popsal pro chorvatský web Dnevnik.hr situaci majitel kavárny Ron Biteri. Podle něj je napadenému seniorovi 77 let.

 

"Za hodinu se vrátili maskovaní a začali ho mlátit. Hodili po něm židli. Útok pokračoval na ulici, až směrem k poště," dodal Biteri. Zveřejnil také záběry z bezpečnostní kamery, na nichž je vidět, jak muž v modrém tričku začne tlouct seniora pěstí. Ten se před partičkou snaží utéct, muži jej ale pronásledují.

 

 

Podle webu Hlas Istrie má být obětí devětašedesátiletý Evelino Vale. Mladíky prý požádal, aby nešahali na chorvatskou a istrijskou vlajku. "Za hodinu se vrátili s maskami, pálkami a kapucemi na hlavě. Nic neřekli a jen mě začali mlátit. Praštili mě do hlavy, a když jsem spadl, kopali mě do žeber," popsal napadení, které trvalo několik minut, senior.

 

Podle majitele kavárny má senior tři zlomená žebra a pohmožděniny na hlavě. "Jsem velmi naštvaný, nemám k tomu slov," dodal Biteri.

 

 

Policisty k napadenému seniorovi zavolali před polednem do nemocnice. Mužům zákona se podařilo rychle vypátrat, kdo za útokem zřejmě stojí. Ve večerních hodinách zadrželi dva muže, jednoho v Záhřebu, druhého v Pule. Posledního údajného útočníka dopadli v noci také v Záhřebu.
 

Související témata:
vbo TN.cz