Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2017 21:49
Co z nich vyroste?

Brutální útok v jihlavské zoo! Malé děti ukamenovaly plameňáka

Zdroj: TV Nova

Ošetřovatelé z jihlavské zoologické zahrady jsou v šoku. Tři malí chlapci ve věku 5, 6 a 8 let vnikli v pátek do výběhu k plameňákům a jednoho samce ukamenovali a ukopali k smrti! Když je dopadli městští strážníci, malí grázlové svého činu vůbec nelitovali!

Tři výrostci v pátek krátce po poledni přelezli plot zoologické zahrady a vnikli do výběhu plameňáků. Na skupinu zvířat házeli klacky a kameny. Dva ptáky přitom zranili a jednoho z nich, samce, který měl podle ošetřovatelů vysokou cenu, ukopali!

 

Plameňákovi způsobili otevřenou zlomeninu nohy, a zraněný opeřenec vykrvácel. Další z plameňáků je pohmožděný a ošetřovatelé zatím neví, jestli se po útoku zvládne zotavit.

 

Ošetřovatelé se snažili výrostky pronásledovat, ti utekli do přilehlého lesoparku. Naštěstí je operační středisko městské policie našlo na kamerách a na místo vyslalo hlídku. Strážníci mladé delikventy zadrželi na Jakubském náměstí v centru města.

 

 

"Kdo by čekal od těch spratků třeba nějakou lítost, ten by se divil," řekl webu Blesk.cz mluvčí Zoo Jihlava Martin Maláč. Podle něj se výrostci odmítli s hlídkou městské policie bavit, sdílnější byli až ve chvíli, kdy si je převzali policisté.

vbo TN.cz
Reklama